رئیس بنیاد نخبگان کردستان:
پشتکار مداوم ​از شروط فعالیت در اشتغال مناسب و متعادل است

صادقی گفت: بنیاد ملی نخبگان در تلاش است با ارائه تسهیلات و حمایت‌های مناسب، اجتماع نخبگانی را به سمت شغل مناسب و منطبق با تخصص هدایت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان: نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی کردستان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان و جمعی از برگزیدگان المپیادهای‌علمی، نفرات برتر کنکور سراسری و مستعدان‌برتر دانشگاهی در سنندج برگزار شد.

در بخشی از این نشست، رحمت صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان کردستان به تشریح ساختار تشکیلاتی، اهداف، برنامه‌ها و تسهیلات مختلف بنیاد ملی نخبگان برای استعدادهای‌برتر پرداخت و با اشاره به لزوم ایجاد بستر اشتغالی مناسب، گفت: انگیزه و پشتکار مداوم یکی از شروط فعالیت در اشتغال مناسب و متعادل است.

وی افزود: فعالیت‌های بنیاد ملی نخبگان نیز به منظور شایسته‌سالاری انجام می‌شود. این بنیاد در تلاش است با ارائه تسهیلات و حمایت‌های مناسب، اجتماع نخبگانی را به سمت شغل مناسب و منطبق با تخصص هدایت کند.

صادقی ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان به جای رویکرد امدادی، رویکرد توانمندسازی را سرلوحۀ برنامه‌ریزی و اقدامات خود قرار داده است تا فرد بتواند با استفاده از امکان‌های اعطایی، استعداد ذاتی و تلاش خود را که نعمت‌هایی تعهد‌آور هستند، در راستای خدمت‌رسانی به جامعه بومی بارور کند و از این مسیر هم خود و هم جامعه را منتفع سازد.

رئیس بنیاد نخبگان کردستان پویایی و تداوم فعالیت‌های نخبگانی را شرط مهم در برخورداری از تسهیلات دانست و اظهار داشت: مستعد برتر برای رسیدن به نقطۀ اثرگذاری مطلوب، باید مسیر نخبگی را طی کند.

وی در پایان به برخی از حمایت‌ها از جمله جایزه تحصیلی، تسهیلات نظام‌وظیفه تحصصی، تسهیلات جذب، تسهیلات ادامه تحصیل و دوره پسادکتری اشاره کرد.

 

تاریخ انتشار : 1396/12/08
کد : 75674
تعداد بازدید: 943