با هدف ترویج کارآفرینی دانش‌بنیان/
رویداد کارآفرینی «هم‌نت سالمندی» برگزار شد

رویداد کارآفرینی هم‌نت سالمندی با محوریت کارآفرینی در زمینه‌های استارتاپ‌های آموزشی، هوشمندسازی، طراحی ابزار و تجهیزات پزشکی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد کارآفرینی هم‌نت سالمندی (همکاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمندسازی) با تمرکز بر روی مسائل و فرصت‌های سالمندان به منظور بستر‌سازی برای کار آفرینی دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلف (از استارتاپ‌های آموزشی تا هوشمندسازی، طراحی ابزار و تجهیزات پزشکی) برای تسهیل زندگی و ارتقای سلامت سالمندان برگزار شد.

در این رویداد 70 ایده مختلف ارائه شد که در روند غربالگری ایده‌ها، 25 تیم کسب‌وکار پیرامون ایده‌های برگزیده شکل گرفت. این تیم‌ها در طی سه روز حضور در رویداد، نسبت به پرورش ایده و بررسی جوانب اجرایی آن در تبدیل به یک کسب‌و‌کار تلاش کرده و با کمک تسهیل‌گران و مشاوران حاضر در هم‌نت، مدل خود را تکمیل کردند.

در طی برگزاری این رویداد، کارگاه‌های تفکر طراحی، اعتبارسنجی ایده‌ها، انواع نوآوری، انواع مدل های کسب و کار، کارگاه MVP و ارائه تأثیرگذار نیز برگزار شد.

همچنین در روز آخر برگزاری هم‌نت سالمندی، بعد از داوری ایده‌ها توسط گروه داوران از نظر شاخص‌های فنی و کسب‌و‌کار، تیم‌های برگزیده معرفی شدند.

لازم به ذکر است، این تیم‌ها می‌توانند علاوه بر حضور در مرکز نوآوری سلامت دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان، از اعتبارات مالی (جایزۀ نقدی) در راستای تجاری‌سازی طرح‌ها استفاده کنند.

 

تاریخ انتشار : 1396/12/07
کد : 75666
تعداد بازدید: 855