رئیس بنیاد نخبگان لرستان:
تأمین منابع علمی و اطلاعاتی یک ضرورت در حمایت از استعدادهای برتر است

امیری گفت: تأمین منابع علمی و اطلاعاتی، فراهم کردن امکانات مورد نیاز پژوهشی و آموزشی یک ضرورت برای حمایت از استعدادهای برتر است که می‌تواند زمینه‌ساز توانمندی آنها در چارچوب‌های معین باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ چهارمین نشست هم‌اندیشی رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان با رئیس و مدیران مراکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان استان با تأکید بر توانمندسازی دانش‌آموزان برگزار شد.

 در این نشست، حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان لرستان با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی مناسب جهت شناسایی استعدادهای دانش‌آموزی، گفت: استعدادهای ذاتی دانش‌آموزی باید از همان ابتدا به مسیر صحیح خدمت به جامعۀ بومی هدایت شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های جامعۀ نخبگانی مطلوب، ایجاد فرصت فعالیت، پشتیبانی تدریجی و برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های فردی و گروهی به منظور تسهیل در مسیر نخبگی را از مهمترین اقدامات برشمرد و افزود: تأمین منابع علمی و اطلاعاتی، فراهم کردن امکانات مورد نیاز پژوهشی و آموزشی یک ضرورت برای حمایت از استعدادهای برتر است که می‌تواند زمینه‌ساز توانمندی آنها در چارچوب‌های معین باشد.

امیری آشنا ساختن و افزایش آگاهی دانش‌آموزان نسبت به اهمیت ایده‌پردازی را اقدامی فرهنگی قلمداد کرد و اظهار داشت: برگزاری دوره‌های خلاقیت و توانمندسازی، یکی از محورهای فعالیت‌های بنیاد نخبگان استان لرستان در حوزۀ دانش‌آموزی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان در ادامه با اشاره به اهمیت مدیریت نیروی‌انسانی، تخصص و تعهد را دو رکن لازم و اساسی مدیران بخش‌های مربوط به تربیت و آموزش نیروی‌انسانی دانست و خاطرنشان کرد: تربیت نیروهای کارآمد کشور در آینده، یکی از وظایف خطیر است که باید با دقت تمام و مسؤولیت‌پذیری بالا انجام شود.

وی در پایان برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح کیفی آموزش‌های مدرسه‌ای (در همه دوره‌های تحصیلی) به منظور پرورش خلاقیت و مهارت حل مسئله و همچنین توسعۀ آموزش‌های خاص «برون مدرسه‌ای» از طریق گسترش مراکز آموزشی، تربیتی و پژوهشی در حوزه‌های مورد علاقه دانش‌آموزان را اقداماتی مؤثر در راستای توانمندسازی افراد برشمرد.

تاریخ انتشار : 1396/12/06
کد : 75659
تعداد بازدید: 652