با هدف آموزش مهارت­های قبل و بعد از ازدواج/
کارگاه آموشی «ازدواج موفق» برگزار شد

کارگاه آموزشی «ازدواج موفق و مهارت­های قبل و بعد از ازدواج» به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات زندگی است که یک فرد در طول زندگی خود بایستی اتخاذ کند. بدین منظور هر پسر و دختری برای داشتن یک ازدواج موفق نیازمند یادگیری مهارت‌هایی هستند که با هم بودن‌شان را ساده‌تر، عاشقانه‌تر و سازگارانه‌تر می‌کند.

به همین منظور، در راستای برنامه‌های آموزشی-تربیتی بنیاد ملی نخبگان برای نهادینه‌کردن ارزش‌های اخلاق اسلامی و به منظور توانمندسازی و هدایت مستعدان‌برتر، کارگاه آموشی «ازدواج موفق و مهارت­های قبل و بعد از ازدواج» به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

در این کارگاه، مولایی؛ کارشناس و مشاور امور خانواده، ابتدا به دلایل و ضرورت ازدواج اشاره کرد و با توجه به احادیث و روایات متعدد، اهمیت این موضوع را بیان کرد.

وی رسیدن به آرامش در بالین خانواده را مهمترین نتیجۀ یک ازدواج موفق دانست و در ادامه عوامل مؤثر و بسیار مهم روانشناختی در خصوص انتخاب درست و تصمیم‌گیری‌های قبل، حین و بعد از ازدواج را بیان کرد و چالش‌های پیش‌روی فرد را تشریح کرد.

مولایی کسب مهارت‌هایی همچون خودشناسی، تصمیم‌گیری، ارتباط مؤثر، ابراز عاطفه و صمیمیت، همدلی و همراهی و توانایی حل اختلاف را برخی از مهمترین مهارت‌های مورد نیاز برای افراد در همه مراحل ازدواج و زندگی پس از آن دانست.

وی ازدواج و بررسی تمامی نکات اخلاقی طرف مقابل را مهم دانست و چالش‌ها و آسیب‌های آشنایی‌های قبل از ازدواج را مورد بررسی قرار داد.

بیان قانون طلایی ازدواج موفق شامل اقدام به موقع، انتخاب مناسب مبتنی بر عقل و عاطفه و شناخت مسئولانه و در نهایت ارتباط مؤثر همراه با مراقبت، بخش دیگری از مطالب ارائه شده بود.

مولایی در پایان ازدواج را یک فرآیند و نه اتفاق ناگهانی دانست که با خودآگاهی آغاز، با شناخت فرد مقابل گسترش و در نهایت با حس مسئولیت متقابل ادامه می‌یابد.

 

تاریخ انتشار : 1396/12/06
کد : 75658
تعداد بازدید: 844