با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی/
«کارگروه تخصصی اجتماعی» راه‌اندازی می‌شود

«كارگروه تخصصی اجتماعي» با رويكرد آسيب‌شناسي، شناخت، پيشگيري و درمان آسيب‌­هاي اجتماعي و روانشناختي در بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری تشکیل می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دهمين جلسه شوراي علمي بنياد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختياري به‌منظور ايجاد زمينه‌اي براي برنامه‌ريزي اجرايي، هماهنگي امور، ارزيابي فعاليت‌هاي بنياد استان با توجه به سياست‌ها و برنامه‌هاي كلان بنياد ملي برگزار شد.

در این جلسه، مجتبي بنياديان؛ رييس بنياد نخبگان چهارمحال‌و‌بختياري ضمن ارائه گزارش مختصري از عملكرد بنياد استان در سال 96، با مروري بر برنامه‌هاي آتی، گفت: بنیادهاي استاني در كنار شناسایي، حمايت و هدايت استعدادهاي برتر، فعاليت‌هاي فرهنگي را با رويكرد توانمندسازي جامعۀ نخبگاني، در اولویت کاری خود قرار داده‌ و هرساله برنامه‌های متعددی در قالب بازديدهاي علمي، فرهنگي، رويداهاي علمي و كارآفريني، اردوهاي جهادي، نشست‌هاي فرهنگي و غیره برگزار می‌کنند.

وی با اشاره به تشكيل و اثرگذاري كارگروه‌هاي بنياد نخبگان در حل مشكلات و معضلات بومي استان، افزود: در این کارگروه‌ها تلاش می‌شود با تجمیع گروهي متشكل از نخبگان، سرآمدان، صاحبان علم و تجربه، ضمن احصاء مشکلات و بررسی آنها، راه‌های رفع مسائل و چالش‌های درون‌استانی نیز شناسایی و زمینۀ لازم برای اجرایی‌شدن آنها فراهم شود.

رييس بنياد نخبگان چهارمحال‌و‌بختياري با اشاره به لزوم ماند نخبگانی در استان، اظهار داشت: حفظ نیروی‌انسانی متخصص و متعهد، یعنی زمینه‌سازی برای پیشرفت منطقه‌ای، بنابراین باید برای رفع موانع فعالیت‌های آنان برنامه‌ریزی و اقدامات دقیق داشت که این مهم نیازمند حمایت همکاری و تعامل همۀ دستگاه‌های استانی است.

در ادامه این نشست، تشكيل كارگروه تخصصي جديد «كارگروه­ مديريت امور شهري»، «كارگروه اجتماعي» و «كارگروه IT با محوريت فضاي مجازي»، در بنياد نخبگان استان در سال 1397، مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به وجود برخي ناهنجاري­هاي اجتماعي در استان چهارمحال‌و‌بختياري، تشكيل «كارگروه اجتماعي» با رويكرد آسيب‌شناسي، شناخت، پيشگيري و درمان آسيب­هاي اجتماعي و روانشناختي مورد تأييد و تصويب اعضا قرار گرفت.

لازم به ذكر است، در اين جلسه، برنامه­هاي پيشنهادي بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری براي سال 97 به تأييد نهايي اعضاي شوراي علمي بنياد نخبگان استان رسيد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/12/05
کد : 75654
تعداد بازدید: 973