با هدف پاسداشت فعالیت‌های نخبگی در زمینۀ فرهنگ و هنر/
مراسم تکریم شخصیت علمی-فرهنگی دکتر ذوالفقاری برگزار شد

مراسم تکریم شخصیت علمی-فرهنگی دکتر حسن ذوالفقاری به همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تکریم و پاسداشت فعالیت‌های نخبگانی و خدمات بی‌نظیر و کم‌بدیل مفاخر بومی، «مراسم تکریم شخصیت علمی-فرهنگی دکتر حسن ذوالفقاری» با هدف الگوسازی برای مستعدان‌برتر به همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور اساتید دانشگاه‌های تربیت مدرس و شهید باهنر در دامغان برگزار شد، داود فیض؛ رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان، تکریم نخبگان را از مأموریت‌های اصلی بنیاد ملی نخبگان دانست و گفت: اثرگذاری ملموس و کم‌بدیل در جامعۀ تخصصی و بومی، یکی از مهمترین بارزه‌های نخبگی است.

وی افزود: با این تعریف، دکتر حسن ذوالفقاری یکی از تأثیرگذارترین افراد در جامعۀ فرهنگ و هنر کشور است.

فیض ادامه داد: حسن ذوالفقاری؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت مدرس، عضو فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، برگزیده جشنواره بین‌المللی خوارزمی و همچنین برگزیده جشنواره کتب تحصیلی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان خاطرنشان کرد: همکاری در تألیف 26 جلد کتاب درسی در مقاطع مختلف، تألیف 41 جلد کتاب در باب ادبیات فارسی و نگارش112  مقاله تخصصی، از دیگر دستاوردهای این استاد برجسته است.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از سردیس دکتر حسن ذوالفقاری و کتاب تاریخ 6‌ هزار ساله محمدعلی طاهریا رونمایی و با اهداء لوح‌ یادبود و هدایایی، از زحمات و خدمات ارزنده دکتر حسن ذوالفقاری تجلیل شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/12/05
کد : 75650
تعداد بازدید: 669