با هدف آشنایی با راه‌اندازی کسب‌و‌کار/
طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی دختران اجرا شد

طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی دختران ویژۀ دانش‌آموزان پایه‌نهم، به همت بنیاد نخبگان استان تهران اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای توسعۀ فرهنگ اشتغال‌زایی و ارائۀ آموزش‌های لازم به افراد برای موفقیت در این حوزه، طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی دختران ویژۀ دانش‌آموزان پایه‌نهم، به همت بنیاد نخبگان استان تهران اجرا شد.

این رویداد با حضور 70 دانش‌آموز دختر پایه‌نهم مناطق ری، ورامین و قرچک که طی تکمیل پرسشنامه انتخاب شدند، با همکاری مجموعه‌ای از مستعدا‌ن‌برتر فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

آشنایی با راه‌اندازی عالمانه کسب‌و‌کار، تیپ‌های متنوع تخصصی و تفاوت الزامات هریک از آن‌ها، استفاده از آزمون‌ها و بازی‌های مختلف جهت شناسایی استعدادها و معرفی راه‌های تقویت کاستی‌ها، از جمله بخش‌های مختلف  این طرح بود.

ارائه بسته هدایت تحصیلی-شغلی با هدف استعدادیابی بر اساس نظریه تیپ‌های شخصیتی «هالند» بخش پایانی طرح سه‌روزه دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی بود.

لازم به ذکر است، طرح دوست علمی با همکاری اداره استعدادهای درخشان و اداره‌کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران در راستای پاسخگویی به نیازهای طبیعی دانش‌آموزان مستعد‌برتر در ابعاد علمی و معنوی و اغناء روح جستجوگر و ذهن خلاق و نقاد آنان توسط بنیاد نخبگان استان تهران اجرا شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/11/30
کد : 75636
تعداد بازدید: 967