شنبه 29 دی 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف آشنایی با تجهیزات صنعتی چاپ/
بازدید از نمایشگاه و شرکت چاپ افست برگزار شد

بازدید از نمایشگاه و شرکت چاپ افست به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان تهران در راستای برگزاری نکوداشت مقام هنری و فرهنگی استاد غلامعلی مکتبی و با همکاری دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی (مؤسسه رشد)، رویداد فرهنگی بازدید از نمایشگاه و شرکت چاپ افست به عنوان بزرگترین مجتمع چاپ در کشور را اجرا کرد.

نمایش مستند تاریخی شرکت افست با نام آواز رنگ‌ها، حضور در بخش کنترل کیفیت، حضور در نمایشگاه افست شامل کتاب‌های ارزشمندی چون شاهنامه بایسنقری، کتاب نفیس استاد فرشچیان، راهنمای معلمین و همچنین آشنایی با تجهیزات این شرکت و همچنین برپایی نشست پرسش و پاسخ با حضور مدیران افست، از مهمترین بخش‌های این بازدید بود.

شركت افست در تيرماه 1336 با يك‌هزار سهم يك‌هزار توماني كه سهامداران آن اغلب ناشران بودند، آغاز به كار كرد. آن هنگام كه شركت افست پا به عرصه گذاشت، وضعيت كيفي و كمّي چاپ در كشور چندان رضايت‌بخش نبود. شركت افست با ورود جديدترين تكنولوژي چاپ در آن زمان، تحول بزرگي در صنعت چاپ كشور ايجاد كرد و زمينه چاپ هماهنگ و جديدكتاب‌هاي درسي را در تيراژهاي ميليوني براي اولين بار فراهم كرد.

از ابتداي تأسيس شركت افست، مهمترين وظيفه اين شركت چاپ و صحافي كتاب‌هاي درسي و مجلات كمك‌آموزشي بوده و هرگاه ظرفيت توليد شركت امكان پذيرش سفارشات غير درسي را داشته، در این بخش نیز فعال بوده است.

شرکت افست در حال حاضر ۴ شعبه در ایران دارد که در زمینۀ چاپ و انتشار کتاب‌های درسی و مطبوعات فعالیت دارند. طبق آمارهای ارائه شده ظرفیت تولیدی شرکت سالانه حدود ۷۵ میلیون جلد کتاب درسی با میانگین صفحات ۱۶۰ صفحه، ۱۶۵ میلیون نسخه روزنامه چهار رنگ ۱۶ صفحه‌ای در قطع ۵۰*۳۵ و ۵۵ میلیون نسخه مجله با قطع ۲۸*۲۱ و با صفحات تقریبی ۳۶ صفحه و حدود ۲ میلیون جلد کتاب متفرقه در سال است.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/11/25
کد : 75607
تعداد بازدید: 368

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601