شنبه 29 دی 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف حمایت از فعالیت‌های نخبگانی/
جایزۀ علمی، فرهنگی، ادبی و هنری مستوره اردلان اعطا می‌شود

مراسم اعطای جایزۀ علمی، فرهنگی، ادبی و هنری مستوره اردلان به همت بنیاد نخبگان استان کردستان و با همکاری استانداری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسه هیئت‌امنای جایزۀ علمی، فرهنگی، ادبی و هنری مستوره اردلان به همت بنیاد نخبگان استان کردستان در محل استانداری برگزار شد.

در این جلسه، رحمت صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان با اشاره به فرایند اجرای جایزۀ مستوره اردلان، گفت: فرآیند تدوین شیوه‌نامه این جایزه از تیر ماه سال 1395 شروع شده و پس از تصویب آن در شورای علمی بنیاد نخبگان استان در بهمن‌ماه همان سال، بنیاد نخبگان استان کردستان در یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در اسفند 1395 این جایزه را مطرح کرد که خوشبختانه به تصویب رسید.

وی افزود: بر همین اساس مقرر شد هر ساله این جایزه که هزینه‌های لازم برای اجرای آن از محل اعتبارات استان تأمین می‌شود، به برگزیدگان دارای صلاحیت اعطا شود.

صادقی ادامه داد: هدف از اهدای جایزه اردلان، تجلیل و تکریم از موفقیت‌های علمی، فرهنگی، ادبی و هنری برگزیدگان استان کردستان در بروندادهای معتبر ملی و بین‌المللی به منظور رشد و شکوفایی استعدادهای فردی، ایجاد انگیزه و افزایش حس وطن‌دوستی در آنان و بهره‌گیری حداکثری از توان آنان در چرخۀ خدمت به میهن است.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان با اشاره به جامعۀ هدف این جایزه، اظهار داشت: این جایزه سالانه به برگزیدگان المپیادهای علمی معتبر ملی و بین‌المللی، برگزیدگان برتر آزمون‌های سراسری، مخترعان و مکتشفان برتر، برترینهای مسابقات علوم قرآنی، شخصیت‌های برجستۀ علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان، آفرینندگان برتر آثار بدیع و ارزنده ادبی و هنری، اعضای هیأت‌علمی برتر دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی-فناوری و کارآفرینان برتر استان اهداء می‌شود.

صادقی اضافه کرد: بر اساس شیوه‌نامه مربوطه، جایزۀ مستوره اردلان در سه سطح 1، 2 و 3 و پس از تصویب در کمیتۀ اجرایی و هیئت‌امناء اعطاء می‌شود.

لازم به ذکر است، در این جلسه مقرر شد که اعطای جایزۀ مستوره اردلان سال 1396 در اسفند ماه سال جاری در سنندج برگزار شود.

تاریخ انتشار : 1396/11/24
کد : 75602
تعداد بازدید: 272

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601