یکشنبه 29 اردیبهشت 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

ستاری در بازدید از استارتاپ«علی‌بابا» عنوان کرد:
رونق صنعت گردشگری به کمک استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی با ماهیت خلاقیت‌محور خود می‌توانند ضمن شکوفا کردن ظرفیت بالقوه اقتصاد این صنعت را رونق ببخشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری رئیس بنیاد ملی نخبگان دربازدید از استارتاپ علی بابا با اشاره به آینده روشن صنعت گردشگری و سفر، اظهار کرد: با شکل گیری و توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی، آینده بسیار مطلوبی در انتظار گردشگری و سفر است و این کسب و کارها می‌توانند با ارائه خدمات در دسترس و مطلوب ضمن جذب گردشگر داخلی و خارجی، اقتصاد این صنعت را متحول کنند.

وی بهترین زیرساخت برای توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی را ایجاد زیست‌بوم مساعد کارآفرین این کسب و کارها دانست و گفت: این زیرساخت باید با حمایت دولت تسهیل گری آن اما بدون دخالت دولت در روند فعالیت استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و با ایجاد میدان فعالیت بخش خصوصی شکل می‌گیرد. دولت با حمایت و راهبری بستری فراهم می‌کند تا این کسب و کارها تحول جدی را در اقتصاد کشور رقم بزنند.

ستاری، با بیان این‌که کسب و کارهای خلاق و دانش‌بنیان با نوآوری نیروی انسانی جوان و تحصیل‌کرده فضای اقتصادی کشور را دست‌خوش تحول می‌کنند، افزود: این کسب و کارها با نگرش تازه‌ای که به اقتصاد و اشتغال دارند، بازارهای کسب و کارهای جدید را گسترش می‌دهند.

خلق تجربه شایسته سفر با یک استارتاپ ایرانی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، از بخش‌های تحقیق و توسعه، مدیریت بازار و ارتباط با مشتریان استارتاپ علی‌بابا یکی از کسب و کارهای استارتاپی ارائه دهنده خدمات در حوزه سفر و گردشگری دیدن کرد.

 این استارتاپ سال 1393 کار خود را آغاز کرده است و در این مدت توانسته است بیش از 3 میلیون بلیط در اختیار مشتریان قرارا دهد و با رشد 20 درصدی برای به دست گرفتن سهم 45 درصدی از بازار سفر آنلاین حرکت می‌کند.

استارتاپ علی‌بابا، در حالی‌که 20درصد از فروش بلیط هواپیما و 15درصد از فروش بلیط قطار را در اختیار دارد، بنای کار خود را بر توسعه و تحول صنعت گردشگری قرار داده است.

تاریخ انتشار : 1396/11/23
کد : 75592
تعداد بازدید: 1208

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601