رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی:
نیروهای خلاق و ایده‌پرور زمینه‌ساز رشد جامعۀ بومی هستند

نشست مشترک بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی با آموزش‌وپرورش استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ایجاد هم‌افزایی و همکاری بین‌دستگاهی برای رسیدن به اهداف تعیین‌شده در فضای نخبگانی کشور، نشست مشترک بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی با آموزش‌وپرورش استان برگزار شد.

در این نشست، مهدی قاسمی‌فرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی با اشاره به نقش مهم نیروی‌انسانی در توسعۀ منطقه‌ای، گفت: نیروهای خلاق و ایده‌پرور زمینه‌ساز رشد جامعۀ بومی هستند.

وی با اشاره به معضلات موجود در نظام‌آموزشی کشور، افزود: دانش‌آموزان باید دروس را به صورت تحلیل فرابگیرند تا بتوانند تحلیل مناسبی از رشتۀ تخصصی خود داشته باشند.

قاسمی‌فرد با اشاره به ضرورت تهیۀ بانک اطلاعاتی، ادامه داد: یکی از مهمترین نیازهای امروز استان، تربیت نیروی‌انسانی خلاق و نوآوری است که بتواند طرح‌های منطبق با مقتضیات استان تعریف و اجرا کند. این مهم علاوه بر پیشرفت استان و منطقه، در ماند نخبگانی نیز اثرگذاری ملموس دارد.

رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی تصریح کرد: برای رسیدن به نقطۀ مطلوب، بکارگیری ظرفیت‌های درون‌استانی و پتانسیل‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی، یکی از ملزومات حمایت از مستعدان‌برتر بومی است.

حاتمی؛ مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خراسان‌شمالی نیز با اشاره به مسئلۀ مهاجرت، جلوگیری از مهاجرت درونی و حفظ اجتماع نخبگانی در استان را یکی از ارکان توسعه دانست و گفت: خوشبختانه استان به لحاظ تربیت نیروی‌انسانی متخصص عملکرد خوبی داشته است اما این موضوع زمانی ارزشمند است که این توان در چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعه هزینه شود.

وی افزود: بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی مهمترین نهاد برای حفظ مستعدان‌برتر در استان است که نقش مهمی در رشد و باروری توان نخبگانی دارد.

حاتمی در پایان تأکید کرد: طراحی و اجرای برنامه‌های توانمندسازی و مهارت‌آموزی مشترک بنیاد نخبگان و آموزش‌وپرورش استان می‌تواند نقش بسزایی در هدایت و حمایت از مستعدان‌برتر دانش‌آموزی داشته باشد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/11/17
کد : 75565
تعداد بازدید: 857