سه شنبه 28 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با حضور ستاری صورت گرفت/
افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های فناور صنعتی در استان البرز

همزمان با ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری چند طرح فناوری و صنعتی افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان،با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری طرح های فناور حوزه تصفیه پساب، نیروگاه تولید برق و پالایشگاه غلات یک شرکت دانش بنیان البرز افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری حوزه غلات را زیرساختی برای توسعه صنایع و فناوری های پایین دستی در حوزه  مواد غذایی عنوان کرد و افزود: پیشرفت های فناورانه می تواند محور های گوناگون بی شمار کسب و کارهای جدید را سامان بدهد. صنایع این بخش به دست جوانان خلاق و نوآوری آنان رشد می کنند. کارآفرینان با حمایت از این جوانان و راهبری آنان زمینه را برای کارآفرینی  اشتغال  فراهم کنند.

 ستاری با بیان اینکه کشاورزی جزو  بخش های اساسی و حیاتی کشور در توسعه به شمار می‌رود گفت:  توسعه این بخش نیازمند ورود فناوری پیشرفته است. در حوزه غذا پیشرفت هایی صورت گرفته است اما در دیگر حوزه‌ها  مانند کشاورزی  کاستی های جدی وجود دارد.

 حضور فناوریهای نوین به خصوص فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه کشاورزی زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های بسیار زیادی حوزه خدمات تولید و توزیع را موجب شده است که در ابعاد جهانی نیز  تحول آفرین و منحصر به فرد به شمار می رود.

افتتاح تصفیه خانه مدرن پساب

پروژه تصفیه خانه مدرن صنعتی به روش بیو رآکتور افتتاح شد.

راکتور Extended Granular Sludge Bed فرایندی مدرن با راندمان بالا در تصفیه بی هوازی فاضلاب و پساب صنعتی است.

افتتاح و بهره برداری نیروگاه برق با سوخت پاک

کلنگ پروژه دانش بنیان نیروگاه برق با سوخت بیوگاز و بیواتانول در گروه پژوهشی و صنعتی زر استان البرز بر زمین خورد.

 این نیروگاه، با استفاده از گازهای تولیدی حاصل از فعالیت باکتریهای غیر هوازی موجود در پسماب ها و مانده غلات برق تولید می کند.

افتتاح فاز دوم های فروکتوز

در سومین بخش بازدیدها، فاز دوم پالایشگاه غلات گروه صنعتی زر به روش آنزیمی با حضور ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری،  شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی،  کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، صالح آبادی رییس هیئت مدیره بانک توسعه صادرات، و استاندار البرز افتتاح شد.

فاز دوم این پالایشگاه با بهره گیری از  بزرگترین مجتمع کارخانجات فرآوری عمیق غلات کشور ، تولید محصولات غنی غذایی چون انواع نشاسته، آرد، گلوتن، نان صنعتی، قند مایع، ماکارونی، کیک، کلوچه، بیسکوئیت، شیرینی، شکلات، غذای کودک، غلات پرک‏شده، کورن فلکس و خوراک دام همراه با سیلوهای بزرگ ذخیره‏ سازی را توسعه خواهد داد.

کارخانجات زرفروکتوز یکی از شرکت های پالایشگاه غلات زر، محصولات متنوعی از خانواده شیرین کننده‌ها، شیرین کننده‌های طبیعی حاصل از ذرت همچون انواع شربت ذرت غنی از فروکتوز ، انواع شربت گلوکز، انواع نشاسته و ... را تولید کرده است.

تاریخ انتشار : 1396/11/16
کد : 75562
تعداد بازدید: 585

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601