رئیس سازمان برنامه‌‌و‌بودجه خراسان‌شمالی:
عملیاتی‌شدن طرح نخبگانی از ارکان توسعۀ بومی است

نشست مشترک بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی و سازمان برنامه‌وبودجه استان، با هدف افزایش همکاری بین‌بخشی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست مشترک بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی و سازمان برنامه‌وبودجه استان، با حضور رؤسای دو نهاد، اعضای کارگروه‌های نخبگانی و جمعی از سرآمدان استان با هدف گسترش تعامل و همکاری‌های دوسویه برگزار شد.

در این نشست، مهدی قاسمی‌فرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی به تشریح وظایف این بنیاد پرداخت، گفت: شناسایی، هدایت و حمایت اجتماع نخبگانی مهمترین رسالت بنیاد ملی نخبگان است.

وی حمایت از طرح‌های نخبگانی را از مهمترین رویکردهای بنیادهای نخبگان استان برشمرد و افزود: این مهم یکی از ارکان حمایت از جامعۀ نخبگانی است که نیازمند هم‌افزایی بین‌بخشی است.

قاسمی‌فرد ادامه داد: عملیاتی‌شدن طرح‌های نخبگانی سبب اشتغال‌زایی، حصول ارزش‌افزوده و در نهایت ماند نخبگانی و توسعۀ منطقه‌ای خواهد شد خاصه در زمینه‌هایی مانند گیاهان‌دارویی که استان پتانسیل بالایی دارد.

در پایان این نشست، پور عیسی؛ رئیس سازمان برنامه‌‌و‌بودجه خراسان‌شمالی، هم‌افزایی در میان دستگاه‌های پژوهشی استان را لازم دانست و گفت: مشارکت‌کاری دستگاه‌ها و همچنین افزایش هم‌افزایی‌ها سبب می‌شود اجتماع نخبگانی عملکرد اثرگذارتری داشته باشد. در این بین، سازمان برنامه‌‌و‌بودجه استان نیز از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند چراکه این مورد، نقش مهمی در توسعۀ بومی دارد.

 

تاریخ انتشار : 1396/11/15
کد : 75548
تعداد بازدید: 819