فن‌بازار منطقه‌ای سیستان و بلوچستان افتتاح شد

فن‌بازار منطقه‌ای سیستان و بلوچستان به‌عنوان هفدهمین بخش از شبکه بزرگ فن‌بازار ملی کشور، به همت فن بازار ملی ایران واقع در پارک فناوری پردیس معاونت علمی در زاهدان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ راه‌اندازی هفدهمین بخش از شبکه بزرگ فن‌بازار ملی کشور در  سیستان و بلوچستان می‌تواند علاوه بر رونق اقتصادی منطقه، موجب شناسایی و حمایت از افراد توانمند در حوزه تولید و صادرات باشد. داشتن پتانسیل‌های مناسب می‌تواند باعث اشتغال بیشتر در استان سیستان و بلوچستان شود.

اکبر قنبرپور رییس مرکز فن بازار ملی ایران با اشاره  به این که استان سیستان و بلوچستان از استان‌های مرزی ایران است و به همین دلیل تبادل خوبی با کشورهای خارجی دارد. این امکان را حتی پایتخت و استان‌هایی مانند اصفهان ندارند، گفت: همین موقعیت جغرافیایی موجب می‌شود در درجه اول این فن بازار درگاهی برای صادرات محصولات استان‌های دیگر نیز باشد.

وی ظرفیت‌های فن بازار سیستان و بلوچستان را در حوزه‌هایی چون شیلات و گیاهان دارویی عنوان کرد و افزود: می‌توان این ظرفیت‌ها را با هدف توسعه بازار فعال کرد.

فن‌بازار منطقه‌ای سیستان و بلوچستان که با حمایت پارک علم و فناوری آن استان ایجاد شده، کمک به بازاریابی محصولات فناورانه، انتقال فناوری، ارتقای سطح فناوری صنایع مستقر در استان، جذب سرمایه برای طرح‌های فناورانه و کمک به تجاری‌سازی آنها و برقراری روابط تجاری و فناوری بین کسب‌وکارها را بر عهده خواهد داشت.

 با اخذ موافقت شورای مرکز فن‌بازار ملی ایران و انجام مذاکرات و مقدمات ایجاد این دفتر طی ماه‌های گذشته، راه برای اعطای این مجوز در استان سیستان و بلوچستان هموار شد و در روز چهارشنبه  4 بهمن‌ماه  این دفتر با حضور مسئولان و مدیران استان سیستان و بلوچستان و مدیران مرکز فن‌بازار ملی ایران و پارک فناوری پردیس معاونت علمی افتتاح شد.

برگزاری جلسه معارفه عمومی برنامه‌ها و خدمات فن‌بازار منطقه‌ای، تحویل زیرساخت نرم‌افزاری فن‌بازار و برگزاری نخستین جلسه شورای هماهنگی فن‌بازار منطقه‌ای سیستان و بلوچستان با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با حوزه علم و فناوری از جمله برنامه‌های مراسم افتتاحیه این فن‌بازار منطقه‌ای بود.

مرکز فن‌بازار ملی ایران، به استناد تکالیف مندرج در نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسئولیت ایجاد و ساماندهی فن‌بازارهای منطقه‌ای و تخصصی در کشور را بر عهده دارد و تاکنون 16 فن‌بازار در استان‌های اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد را پیش‌ازاین افتتاح کرده و سیستان و بلوچستان، هفدهمین دفتر فن‌بازار منطقه‌ای است که مأموریت توسعه بازار فناوری در محدوده جغرافیایی این استان را انجام خواهد داد.

تاریخ انتشار : 1396/11/07
کد : 75491
تعداد بازدید: 888