با هدف بررسی اقدامات انجام‌شده/
نشست ستاد اجرایی برنامۀ ملی شهاب در گیلان برگزار شد

نشست ستاد اجرایی استانی برنامۀ ملی شهاب به همت بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسۀ ستاد اجرایی استانی برنامۀ ملی شهاب با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان و مسؤولان اداره‌ آموزش‌وپرورش استان برگزار شد.

در این نشست، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به نقش مهم معلمان در اجرای این برنامه، گفت: خوشبختانه همکاری دبیران و معلمان با این برنامه بسیار خوب بوده است.

وی با اشاره به ضرورت توانمندسازی استعدادهای‌ کشف‌شده در این برنامه، افزود: برگزاری کارسوق‌ها یا کارگاه‌های آموزشی یکی از اقداماتی است که می‌تواند سبب جهت‌دهی به استعدادهای دانش‌آموزی باشد.

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به برگزاری اولین دورۀ مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی برای دانش‌آموزان مدارس شاهد استان، ادامه داد: برگزاری این مدارس نقش بسیاری در ارتقاء دانش عملیاتی مستعدان‌برتر دانش‌آموزی دارد.

اصفهانی با تأکید بر نقش مهم خانواده در حصول نتیجۀ مطلوب، تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم، آموزش والدین و توجیه آنان است تا بتوان همراهی و همکاری لازم با این برنامه را داشته باشند.

در ادامه، حاجتی؛ مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان گیلان نیز ضمن اشاره به اهمیت «شهاب»، گفت: با توجه به چهار سال برگزاری این برنامه در استان، می‌توان به زودی نتایج حاصل از این برنامه را به وضوح دید.

وی تأکید کرد: در اجرای برنامۀ ملی شهاب، علاوه بر  تمرکز بر اجرای صحیح برنامه، باید به سؤالات و دغدغه‌های احتمالی آموزگاران و عوامل‌اجرایی نیز توجه داشت تا مسیر پیشرو با کیفیت بهتری طی شود.

لازم به ذکر است، در این نشست گزارشی از تعداد دانش‌آموزان، عوامل‌اجرایی و مدارس تحت پوشش شهاب ارائه شد. بر همین اساس، حدود 46 هزار نفر از دانش‌آموزان استان گیلان در سال تحصیلی 97-96 تحت پوشش برنامۀ ملی شهاب قرار گرفته اند.

تاریخ انتشار : 1396/11/04
کد : 75481
تعداد بازدید: 1043