با هدف افزایش هم‌افزایی بین‌نهادی/
نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی با مجمع جوانان اردبیل برگزار شد

نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی اردبیل با مجمع جوانان استان به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ایجاد و گسترش همکاری و هم‌افزایی بین‌دستگاهی به منظور ایجاد بستر مناسب برای تزریق تفکر و اندیشۀ نخبگانی به روند پیشرفت منطقه، نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی استان اردبیل با مجمع جوانان استان به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

در این نشست، حسین شایقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل گفت: برگزاری نشست‌های مشترک و هم‌اندیشی با مسؤولان ارگان‌های دولتی و غیردولتی نقش بسزایی در زمینه‌سازی حضور فعال اجتماع نخبگانی در جامعه و در نهایت ارائه نظرات، پیشنهادات و راهکارهای مرتبط با حوزۀ تخصصی آنان در زمینۀ حل مشکلات جامعه می‌شود.

وی افزود: سازمان‌های مردم نهاد در کشور پتانسیل‌ بسیار بالایی در زمینۀ حل مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارند چراکه این سازمان‌ها از ظرفیت جوانان برای حل چالش‌های پیشروی استان و منطقه بهره می‌برند.

شایقی ادامه داد: یکی از این سازمان‌های فعال در استان، مجمع جوانان استان اردبیل است که زیر نظر مدیریت امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قرار دارد و می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعۀ استان ایفا کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده در این بنیاد برای شناسایی و حمایت از مستعدان‌برتر، بر لزوم افزایش همکاری بین‌نهادی تأکید کرد.

لازم به ذکر است، در بخش دیگری از این مراسم، گزارش مختصری از رسالت و رویکردها و همچنین فعالیت‌های مجمع جوانان استان و کمیسیون‌های آن در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اشتغال و کارآفرینی، بهداشتی، آموزش و پژوهش، فرهنگ و هنر، ورزش و جوانان، ارتباطات و فضای مجازی ارائه شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/11/03
کد : 75473
تعداد بازدید: 929