به منظور آشنایی با چالش‌های صنعت چاپ/
مستعدان‌برتر استان تهران از شرکت افست بازدید می‌کنند

برنامۀ بازدید از شرکت چاپ افست به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری بازدیدهای تخصصی مستعدان‌برتر از بخش‌های مختلف صنعت با رویکرد آشناسازی اجتماع نخبگانی با دستاوردها، نیازها و چالش‌های واقعی صنایع مختلف، برنامۀ بازدید از نمایشگاه و شرکت چاپ افست، به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

شركت افست در تير ماه 1336 با يك‌هزار سهم يك‌هزار توماني كه سهامداران آن اغلب ناشران بودند، آغاز به كار كرد. آن هنگام كه شركت افست پا به عرصه گذاشت، وضعيت كيفي و كمّي چاپ در كشور چندان رضايت‌بخش نبود. شركت افست با ورود جديدترين تكنولوژي چاپ در آن زمان، تحول بزرگي در صنعت چاپ كشور ايجاد كرد و زمينه چاپ هماهنگ و جديدكتاب‌هاي درسي را در تيراژهاي ميليوني براي اولين بار فراهم كرد.

از ابتداي تأسيس شركت افست، مهمترين وظيفه اين شركت چاپ و صحافي كتاب‌هاي درسي و مجلات كمك‌آموزشي بوده و هرگاه ظرفيت توليد شركت امكان پذيرش سفارشات غير درسي را داشته، در این بخش نیز فعال بوده است.

شرکت افست در حال حاضر ۴ شعبه در ایران دارد که در زمینۀ چاپ و انتشار کتاب‌های درسی و مطبوعات فعالیت دارند. طبق آمارهای ارائه شده ظرفیت تولیدی شرکت سالانه حدود ۷۵ میلیون جلد کتاب درسی با میانگین صفحات ۱۶۰ صفحه، ۱۶۵ میلیون نسخه روزنامه چهار رنگ ۱۶ صفحه‌ای در قطع ۵۰*۳۵ و ۵۵ میلیون نسخه مجله با قطع ۲۸*۲۱ و با صفحات تقریبی ۳۶ صفحه و حدود ۲ میلیون جلد کتاب متفرقه در سال است.

لازم به ذکر است، برنامۀ بازدید از نمایشگاه و شرکت چاپ افست همزمان با برگزاری نکوداشت استاد غلامعلی مکتبی؛ از چهره‌های برجستۀ کتب درسی در حوزه تصویرگری ادبیات کودکان، با همکاری دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی رشد، سه‌شنبه؛ هفدهم بهمن‌ماه  برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانۀ bazdid.bmn.ir برای حضور در این بازدید ثبت‌نام کنند.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/11/02
کد : 75463
تعداد بازدید: 907