با هدف آگاهی از دستاوردهای تحقیقاتی کشور/
اجتماع نخبگانی لرستان از پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند

برنامۀ بازدید اجتماع نخبگانی از پژوهشگاه صنعت نفت به همت بنیاد نخبگان استان لرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ برنامۀ بازدید اجتماع نخبگانی استان لرستان از پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان بزرگترین مرکز تحقیق و توسعه ایران، با هدف آگاهی از دستاوردهای تحقیقاتی کشور، شناخت ظرفیت‌های موجود و آشنایی با چالش‌های موجود، برگزار شد.

حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان در حاشیۀ این بازدید که با حضور اساتید دانشگاه‌ها و محققان استان برگزار شد، گفت: بازدید از مراکز علمی، تحقیقاتی و توسعه‌یافته کشور نقش برجسته‌ای در ارتقای شناخت اجتماعات نخبگانی از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های واقعی جامعه دارد.

وی افزود: نظر به رسالت‌های نظام علم و فناوری کشور و در شرایط کنونی، بازدید جامعۀ هدف از دستاوردهای علمی، تحقیقاتی کشور می‌تواند تأثیر بسزایی در جهت‌دهی به اندیشه و ایدۀ نخبگانی داشته باشد؛ البته به شرطی که این بازدیدها مطابق نیازهای واقعی، رشته و تخصص افراد طراحی و اجرا شود. علاوه بر آن، حضور در این بازدیدها نقش بسیاری در شبکه‌سازی، گسترش ارتباطات جامعۀ علمی و صنعتی، انتقال تجربیات و افزایش دانش فنی و صنعتی شرکت‌کنندگان خواهد شد.

لازم به یادآوری است، پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان بزرگترین مرکز تحقیق و توسعۀ ایران، سازمانی دانش‌بنیان است که رسالت اصلی آن تأمین فناوری‌های مورد نیاز و رفع مشکلات صنایع نفت، گاز و پترشیمی است و تولید ثروت از طریق تولید علم و فناوری، اصلی‌ترین هدف راهبردی این پژوهشگاه است.


تاریخ انتشار : 1396/11/02
کد : 75461
تعداد بازدید: 828