با هدف افزایش تعامل صاحبان صنایع با اجتماع نخبگانی/
برنامۀ بازدید از شرکت خطیر ماشین اجرا شد

برنامۀ بازدیداز «موزۀ آثار باستانی و مردم‌شناسی استان مازندران» و «شرکت خطیر ماشین»، به همت بنیاد نخبگان استان مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تأکید سند راهبردی کشور در امور نخبگان به انجام بازدیدهای فرهنگی، تاریخی و علمی-تخصصی اجتماع نخبگانی، برنامۀ بازدید از «موزۀ آثار باستانی و مردم‌شناسی استان مازندران» و «شرکت خطیر ماشین»، به همت بنیاد نخبگان استان مازندران برگزار شد .

در این بازدید،  شرکت‌کنندگان ابتدا از موزۀ آثار باستانی و مردم‌شناسی استان مازندران و بخش‌های باستان‌شناسی، مردم‌شناسی و آثار اسلامی، دیدن کردند و با سابقه تاریخ، تمدن و فرهنگ این استان آشنایی پیدا کردند و سپس از «شرکت خطیر ماشین»، تولیدکننده انواع ماشین‌های صنعتی و کنترلر صنعتی بازدید کردند.

در این بازدید، محسن جهانشاهی، رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران، به نقش بسزای بازدیدهای علمی و صنعتی در بروز خلاقیت و ایجاد اشتیاق در قشرهای مختلف جامعه به ویژه نخبگان، استعدادهای‌برتر و دانشجویان اشاره کرد و بر لزوم استفاده از ظرفیت جامعۀ علمی در این عرصه‌های صنعتی تأکید کرد.

وی تولید فناوری از دانش که منجر به تولید ثروت در جامعه می‌شود را یکی از نشانه‌های بارز توسعه‌یافتگی جوامع دانست.

در پایان و پس از بازدید از خط تولید، نشست هم‌اندیشی با مدیرعامل این شرکت با محوریت تجهیزات و محصولات تولیدی این شرکت در زمینۀ طراحی و ساخت ماشین‌آلات، نصب و راه‌اندازی آنها، برگزار شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/11/01
کد : 75454
تعداد بازدید: 1060