جمعه 3 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

اسحاق جهانگیری:
دستاوردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی امیدوارکننده است

معاون اول رییس جمهوری در جلسه هیأت امناء پارک فناوری پردیس معاونت علمی اقدامات انجام‌شده و دستاوردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی در سال گذشته را رضایت‌بخش و امیدوارکننده توصیف و از پویایی و عملکرد این مرکز قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در جلسه هیأت امناء پارک فناوری پردیس معاونت علمی با اشاره به گزارش‌های ارائه‌شده از عملکرد پارک فناوری پردیس معاونت علمی در سال 95، اقدامات انجام شده و دستاوردهای حاصله را رضایت‌بخش و امیدوار کننده توصیف و از پویایی و عملکرد پارک فناوری پردیس معاونت علمی قدردانی کرد. معاون اول رییس جمهوری همچنین بر مطالبه محققین و پژوهشگران برای افزایش بودجه تحقیقات و پژوهش، بر اهمیت حوزه تحقیق و پژوهش تاکید کرد و ضرورت افزایش بودجه و اعتبارات بخش پژوهش و تحقیق در کشور را یادآور شد.

وی در خصوص برنامه توسعه شعب و اعضای غیرمستقر پارک فناوری پردیس معاونت علمی (شبکه نوآوری تهران) بر ضرورت سیاست‌گذاری و تعیین سازوکاری روشن و دقیق جهت هماهنگی اعضای غیر مستقر پارک با دستگاه‌های مرتبط و نحوه ارتباط و تعامل آنان با بازار و بخش صنعت تاکید کرد. رییس هیات امنای پارک فناوری پردیس معاونت علمی ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد شبکه نوآوری تهران خواستار تشکیل جلسه‌ای با حضور وزیران صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و معاونت حقوقی ریاست جمهوری شد تا برنامه توسعه شعب و اعضای غیرمستقر پارک فناوری پردیس معاونت علمی (شبکه نوآوری تهران) و نحوه ارتباط و تعامل این واحدها با دستگاه‌های مرتبط را مورد بررسی قرار دهند. معاون اول رییس جمهوری افزود: وقتی اعضای غیرمستقر در پارک فناوری پردیس معاونت علمی به واحد تولیدی و کارخانه تبدیل می‌شوند باید نحوه ارتباط آنان با بخش صنعت و سایر دستگاه‌های مرتبط مشخص باشد که این موضوع نیازمند سیاست‌گذاری روشنی است تا نحوه و میزان تعامل و هماهنگی این واحدها با هر دستگاه مشخص باشد.

در این جلسه که محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نیز حضور داشتند، دبیر هیات امنای پارک فناوری پردیس معاونت علمی گزارشی از عملکرد این پارک در سال 95 ارائه کرد و به تشریح دستاوردهای سال گذشته نظیر هم‌افزایی با دانشگاه‌های کشور، جذب و تبادل دانش فنی، توسعه کمی و کیفی شرکت‌های عضو، توسعه خدمات تخصصی و بهره‌برداری از فرصت‌های همکاری‌های بین‌المللی پرداخت. در ادامه این جلسه برنامه توسعه شعب و اعضای غیرمستقر پارک فناوری پردیس معاونت علمی (شبکه نوآوری تهران) مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دبیر هیات امنا در این خصوص اعلام کرد که شبکه نوآوری تهران برنامه‌ای است که بر اساس آن، پارک فناوری پردیس معاونت علمی خدمات نرم‌افزاری تجاری‌سازی را به شرکت‌های دانش‌بنیان در تهران ارائه می‌دهد. در این جلسه ضمن موافقت اعضای هیأت امناء با اصل این موضوع، مقرر شد جزئیات و سازوکار این برنامه در جلسه‌ای با عضویت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، سازمان برنامه‌وبودجه و معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور موردبررسی قرار گیرد و نتایج آن به هیأت امناء اعلام شود. آیین‌نامه عضویت واحدهای فناور به‌صورت غیرمستقر، بودجه تفصیلی سال 95 و 96 پارک فناوری پردیس معاونت علمی و گزارش حسابرسی و صورت‌های مالی پارک منتهی به سال‌های 93، 94 و 95 از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گرفت.

تاریخ انتشار : 1396/10/30
کد : 75443
تعداد بازدید: 692

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601