در بوشهر/
برگزیدگان جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی معرفی شدند

پنجمین نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان بوشهر با موضوع بررسی نهایی برگزیدگان جوایز بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پنجمین نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان بوشهر با موضوع بررسی نهایی برگزیدگان جوایز بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر، با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر، رئیس و معاون آموزشی دانشگاه خلیج‌فارس و مدیر استعدادهای درخشان دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر برگزار شد.

در این نشست، رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به تاریخچۀ بنیادهای خیّریه و امور وقف در استان، به شرح شیوه‌نامه و مقررات وضع شده به منظور بهره‌مندی مستعدان‌برتر از جایزۀ بنیاد رشد و اندیشه پرداخت و گفت: این جایزه از سری جوایز امید آفرین و در دو بخش «ادبیات و علوم‌انسانی» به نام پروفسور سید جعفر حمیدی و «سلامت و محیط‌زیست» به نام پروفسور ایرج نبی‌پور ویژه دانش‌آموختگانِ پژوهشگر و دانشجویانِ مستعدبرتر استان بوشهر شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر سراسر کشور، تعریف شده است.

آذین با تشریح ملاک‌های انتخاب برگزدگان این جایزه، ادامه داد: هر کدام از بخش‌های جوایز در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری برای یک سال تحصیلی (9 ماه) در اختیار فرد برگزیده قرار می‌گیرد.

در بخش دیگری از این نشست، عبدالمجید مصلح؛ رئیس دانشگاه خلیج‌فارس با برشمردن اثرات مثبت فعالیت‌های بنیاد‌های خیّریه، اظهار داشت: برای بهره‌وری بیشتر از طرح‌های امیدآفرین، اولویت‌بندی و توجه بیشتر به پروپوزال‌ها و پایان‌نامه‌های تعریف‌شده در راستای توسعه، آبادانی و سازندگی استان نیاز است.

حاجیانی؛ معاون آموزشی دانشگاه خلیج‌فارس نیز با اشاره به اولویت‌گذاری دانشجویانی که هم‌اکنون از جایزۀ علمی دیگری استفاده نمی‌کنند، گفت: با افزایش وزن مقاله در امتیازبندی و همچنین توجه بیشتر به پژوهش‌های انجام شده در کنار فعالیت‌های آموزشی، می‌توان توازن و تعادل قابل‌قبولی را بین شاخص‌های مختلف این طرح برقرار کرد.

در ادامه، روحانی؛ رئیس بنیاد رشد و اندیشه سازندگی ضمن حمایت از طرح امیدآفرین، تأکید کرد: در صورت تعریف این طرح در سال‌های آینده، بنیاد  رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر با تمام توانایی و پتانسیل برگزیدگان طرح را مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌دهد.

ریاضی؛ عضو شورای علمی بنیاد نخبگان استان بوشهر نیز به اهمیت توجه به معدل‌های هر ترم و معدل کل در امتیاز‌ات مستعدان‌برتر به عنوان مشوّق تأثیرگذار در رقابت برای کسب جایزه طرح امیدآفرین، در کنار مقالات و پژوهش‌ها اشاره کرد.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست 15 برگزیده اولین دوره جایزه بنیاد رشد واندیشه سازندگی استان بوشهر معرفی شدند.

تاریخ انتشار : 1396/10/27
کد : 75438
تعداد بازدید: 971