شنبه 10 اسفند 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران:
علوم‌انسانی ظرفیت بسیاری در حوزۀ صنایع خلاق دارد

نشست هم‌اندیشی بررسی فرصت‌های صنایع خلاق به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی بررسی فرصت‌های صنایع خلاق با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان تهران و جمعی از مستعدان‌برتر و فعالان بخش صنعت، در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

در این نشست، علیرضا زراسوندی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران با اشاره به اهمیت گسترش اشتغال نخبگانی، زمینه‌سازی برای ایجاد شرکت در حوزۀ صنایع خلاق را امری ضروری دانست.

وی با اشاره به افزایش کمّی و کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: دیدگاه  نخست نسبت به شرکت‌های دانش‌بنیان، قطعه‌سازی، حوزه‌های فناورانه و مهندسی بود در حالیکه شرکت‌های خدماتی نیز می‌توانند به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان و خلاق فعالیت کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران با تأکید بر نقش مهم علوم‌انسانی در توسعۀ همه‌جانبه، اظهار داشت: علی‌رغم اهمیت این بخش از علم، هنوز جامعۀ علمی کشور نتوانسته است در آن به دستاورد دانش‌بنیان چشمگیری برسد.

زراسوندی در پایان با اشاره به اهمیت کارِ گروهی در حوزه‌های دانش‌بنیان، تصریح کرد: شبکه‌سازی در جامعۀ مستعدان‌برتر در رشته‌های هنری، میراث فرهنگی، گردشگری و سایر حوزه‌های مرتبط با صنایع خلاق با هدف طرح ایده‌های نرم و هویت‌ساز، زمینه‌ساز ارتقاء سطح مهارتی مستعدان‌برتر و منتفع‌شدن جامعه از فعالیت‌های نخبگانی است؛ به همین دلیل این مورد به عنوان یکی از اولویت‌های بنیاد نخبگان استان تهران در دستورکار قرار دارد.

تاریخ انتشار : 1396/10/27
کد : 75437
تعداد بازدید: 588

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601