دوشنبه 1 بهمن 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

نمایندۀ ولی‌فقیه در خراسان‌شمالی:
حمایت از اجتماع نخبگان سرلوحۀ کار مسؤولان استانی قرار گیرد

آیت‌الله یعقوبی: با تاکید بر اینکه حمایت از اجتماع نخبگان علمی باید سرلوحۀ کار مسؤولان استانی قرار گیرد، گفت: ایجاد شهرک‌های نخبگان و حمایت از طرح‌ها و ایده‌های آنان، کشور را منتفع کرده و به نقطۀمطلوب می‌رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در خراسان‌شمالی و امام‌جمعه بجنورد، با تأکید بر ضرورت حمایت از اجتماع نخبگانی، گفت: کشورهای دیگر اگر به توسعه دست یافته‌اند تنها به دلیل بکارگیری ایده و اندیشۀ نخبگان بومی است.


وی با بیان اینکه حمایت از اجتماع نخبگان علمی باید سرلوحۀ کار مسؤولان استانی قرار گیرد، افزود: ایجاد شهرک‌های نخبگان و حمایت از طرح‌ها و ایده‌های آنان، کشور را منتفع کرده و به نقطۀمطلوب می‌رساند؛ بنابراین نخبه‌پروری و زمینه‌سازی برای تولید انبوه دستاوردهای آنان یکی از وظایف همۀ دستگاه‌های کشور است.

آیت‌الله یعقوبی با تأکید بر ضرورت شناسایی همۀ استعدادهای انسانی موجود در استان، حمایت از مستعدان‌برتر مناطق روستایی و محروم را الزامی دانست و اظهار داشت: این افراد می‌توانند پیشران توسعۀ استان باشند البته به شرطی که امکانات لازم برای آنان فراهم شود.

نمایندۀ ولی‌فقیه در خراسان‌شمالی با اشاره به اهمیت شبکه‌سازی نخبگانی، اظهار داشت: ارتباط مداوم اجتماع نخبگان تخصصی با یکدیگر و با بخش‌های عملیاتی و صاحبان صنایع زمینه‌ساز ارتقاء مهارت و افزایش دانش افراد خواهد شد.

وی با تأکید بر نقش صنعت توریسم در رشد اقتصادی استان، تصریح کرد: خراسان‌شمالی ظرفیت‌های بالایی در صنعت گردشگری دارد که تزریق تفکر نخبگانی به آنها می‌تواند این ظرفیت را به رکن پویایی اقتصادی تبدیل کند.

تاریخ انتشار : 1396/10/24
کد : 75409
تعداد بازدید: 299

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601