شنبه 28 مهر 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

عضو هیئت‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی:
تقویت تفکر مثبت، اولین گام در موفقیت فردی و اجتماعی است

خالق‌خواه گفت: یکی از مهمترین ویژگی­های افراد مثبت‌نگر، تسلط کامل بر افکار و در نتیجه تصمیم‌گیری‌های دقیق در بحران­های زندگی شخصی است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان اردبیل در راستای فصل‌دوم از چشم‌انداز و اهداف کلان سند راهبردی کشور در امور نخبگان و با هدف ارتقاء سطح سلامت و نیز گسترش برنامه‌های تربیتی و آموزشی در میان اجتماع نخبگانی، «کارگاه آموزشی مهارت ارتباط مؤثر و تفکر مثبت» را برگزار کرد.

در این کارگاه، علی خالق‌خواه؛ عضو هیئت‌علمی گروه علوم‌تربیتی دانشگاه محقق اردبیلی ابتدا در خصوص تفکر مثبت و منفی، نقش این تفکرات در شکل‌دهی زندگی فردی و اجتماعی و ویژگی‌های هر یک از افراد مثبت و منفی نگر مطالبی را ارائه کرد.

وی سپس به تشریح نقش شیوۀ تفکر فردی در ارتباطات اجتماعی اشخاص پرداخت و گفت: یکی از مهمترین ویژگی­های افراد مثبت‌نگر، تسلط کامل بر افکار و در نتیجه تصمیم‌گیری‌های دقیق در بحران­های زندگی شخصی است.

خالق‌خواه تقویت تفکر مثبت را اولین گام در موفقیت فردی و اجتماعی برشمرد و ادامه داد: افراد منفی­نگر همواره در پی چالش آفرینی برای خود در پی اتفاقات کوچک بوده و به دلیل عدم‌تسلط بر افکار، همواره گریزان از مشکلات‌اند؛ احساس نامیدی و یأس در زندگی از مشخصات این افراد است.

عضو هیئت‌علمی گروه علوم‌تربیتی دانشگاه محقق اردبیلی در بخش دیگری از این کارگاه به بیان مهارت‌های ارتباطی پرداخت و برقراری ارتباط را یکی از مشخصه‌های بارز انسان‌های خردمند و عاقبت‌اندیش دانست و اظهار داشت: با برقراری ارتباط مؤثر با افراد جامعه، اشیاء پیرامون و حتی لحظات زندگی، شخص احساس موفقیت بیشتری می‌کند. این ارتباطات می‌تواند کلامی یا غیرکلامی باشد.

وی تصریح کرد: برای ایجاد مهارت‌های ارتباط مؤثر باید شناخت کاملی از مهارت‌های ارتباطی داشت. ایجاد ارتباط با تمامی اقشار در تمامی سنین، مسیری برای کسب و اصلاح نگرش‌های ارتباطی است.

عضو هیئت‌علمی گروه علوم‌تربیتی دانشگاه محقق اردبیلی صبر و تفکر مثبت را از عوامل رشد و تقویت ارتباطات مؤثر برشمرد و سپس در خصوص مسائلی از قبیل ارتباط مؤثر در محیط کار، ارتباط با مشتریان، مدیریت خشم و روش‌های برقراری ارتباط سالم با مخاطبان مطالبی را بیان کرد.

لازم به ذکر است، «کارگاه آموزشی مهارت ارتباط مؤثر و تفکر مثبت» با بیان یک مسأله اجتماعی توسط مدرس کارگاه و ارائه نظرات و پیشنهادات مستعدان‌برتر دربارۀ آن، خاتمه یافت.
تاریخ انتشار : 1396/10/23
کد : 75405
تعداد بازدید: 220

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601