سه شنبه 8 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان:
پیشرفت صنایع دریایی نقش تعیین کننده­ای در توسعۀ کشورهای صاحب دریا دارد

خزاعیان با تأکید بر جایگاه دریا و صنایع دریایی در پیشرفت کشور، شناخت صحیح ظرفیت و دستاوردهای مرتبط با دریا را یک ضرورت دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسه هماهنگی برگزاری نشست تخصصی راهکارهای پیشرفت صنایع دریایی استان گلستان با حضور مسؤولان و مدیران استانی در گرگان برگزار شد.

در این نشست، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان با تأکید بر اهمیت و جایگاه دریا و صنایع دریایی و همچنین شناخت صحیح ظرفیت و دستاوردهای مرتبط با آن، گفت: پیشرفت صنایع دریایی می­تواند نقش تعیین کننده­ای در توسعۀ کشورهای صاحب دریا داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم برنامه­ریزی منسجم و آشنا ساختن اقشار علمی با حوزۀ دریا، این اقدام را گامی مؤثر در فرهنگ­سازی و تأمین نیروی‌انسانی خلاق و کارآمد برای توسعه هر چه بیشتر این صنعت دانست.

لازم به ذکر است، در پایان، شرکت‌کنندگان به بیان نظرات خود پیرامون مسائل مطرح‌شده پرداختند.

«لزوم همکاری بین‌دستگاهی»، «تبیین دقیق نحوۀ حمایت‌ها و تسهیلات ستاد توسعۀ فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی از فعالیت‌های استانی مربوطه»، «تهیه و تدوین اطلس توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دریایی استان»، «بررسی فرصت‌ها و چالش‌های پیشرفت صنایع دریایی استان» و «تشکیل کارگروه صنایع و فناوری دریایی استان گلستان»، از مهمترین نظرات مطرح شده در این نشست بود.

 

تاریخ انتشار : 1396/10/20
کد : 75394
تعداد بازدید: 907

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601