جمعه 17 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در یاسوج/
جشنواره «ایده‌ها و طرح‌های نوین آموزش‌و‌پرورش استثنایی» برگزار می‌شود

دومین جشنواره «ایده‌ها و طرح‌های نوین آموزش‌و‌پرورش استثنایی» با همکاری بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد و اداره آموزش‌و‌پرورش استثنایی استان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ معلمان به واسطه تعاملات روزمره خود با دانش‌آموزان و تراوشات فکری و بارش‌های ذهنی خود در محیط و فضای آموزشی کلاس و مدرسه، تبعاً دارای ذهن فعال، خلاق و نوآور هستند و در زمینه بهبود وضعیت آموزش و ارتقای سطح بهره‌وری بعضاً دارای ایده‌های متعدد، متنوع و بزرگی هستند.

در راستای استفاده از این ایده‌ها که خود مانع از انباشتگی ذهنی و فراموشی خواهد شد، دومین جشنواره ایده‌ها و طرح‌های نوین «آموزش‌و‌پرورش استثنایی» با همکاری بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد و اداره آموزش‌و‌پرورش استثنایی استان برگزار می‌شود.  

امروزه بستر‌سازی در راستای جذب انواع ایده‌ها و جلب مشارکت معلمان خلاق، ایده‌پرداز و با انگیزه، خود گامی مهم در مسیر توسعه آموزش است که موجب ایجاد احساس تعلق و مسئولیت در نظام تعلیم‌و‌تربیت کشور است.

طراحی و تدوین یک نظام مشخص و معین جهت جلب ایده‌های معلمان و دانش آموزان استنثنایی استان، برنامه‌ریزی به منظور جلب مشارکت معلمان و دانش‌آموزان استثنایی جهت ایده‌پردازی در زمینه‌های مورد نیاز آموزش‌وپرورش استثنایی، زمینه‌سازی جهت طراحی و هدایت تیم‌های ایده‌پردازی تخصصی توسط معلمان مستعد و علاقه‌مند، از مهمترین اهداف جشنواره ملی ایده‌ها و طرح‌های نوین آموزش‌و‌پرورش استثنایی است.

ارتقای بهره‌وری، بهره‌برداری از پتانسیل بالای معلمان و دانش‌آموزان و اجرای افکار خلاقانه، ارتقای کیفی خدمات آموزشی و پرورشی، تبادل دغدغه‌ها و دیدگاه‌ها با مدیران آموزش‌و‌پرورش و ارتقای اثربخشی فعالیت تعلیم‌و‌تربیت دانش‌آموزان استثنایی، ارتقاء سرمایۀ اجتماعی، افزایش حس تعلق به شغل و حرفۀ آموزشی و شکوفایی و پرورش استعدادها، دستاوردهایی است که این جشنواره می‌تواند به همراه داشته باشد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/10/20
کد : 75392
تعداد بازدید: 985

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601