دوشنبه 1 بهمن 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در نشست در جستجوی فلسفه زندگی مطرح شد:
عشق نه انگیزه زندگی؛ بلکه خود زندگی است

نشست در جستجوی فلسفه زندگی با عنوان «گفت‌وگوهایی پیرامون عشق، عقل و دین» به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برنامه‌های فرهنگی مصوب، نشست در جستجوی فلسفه زندگی با عنوان «گفت‌وگوهایی پیرامون عشق، عقل و دین» به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

در این نشست، سید محمد روحانی؛ مدرس حوزه و دانشگاه به تفسیر «عشق در زندگی» و «چیستی و چگونگی عشق در زندگی» پرداخت.

وی با بیان اینکه عشق، پدیده‌ای بسیار آشنا و در عین حال مهم و غیرقابل انکار است، گفت: پرسش‌هایی مانند ویژگی اساسی، همیشگی و درخشان عشق چیست؟ ازجمله مباحث مهم در بحث و گفت‌وگوی عشق است.

وی افزود: به نظر می‌رسد محبت، کشش درونی، وابستگی شدید، تازگی و شورِ عشق است که آدمی را زنده نگه می‌دارد؛ به قول فخرالدین عراقی «عشق، شوری در نهاد ما نهاد».

روحانی ادامه داد: اگر شور عشق را جست‌و‌جو کنیم، می‌بینیم این احساس بلندی که بر اثر عشق حاصل ‌شود، این هیجان فوق‌العاده‌ای که همه چیز را در نظر انسان ساقط می‌کند و یک نگاه مثبت به انسان می‌دهد، فرد را به این تعبیر می‌رساند که عشق نه انگیزه زندگی؛ بلکه خود زندگی است.

وی در پایان ضمن تفسیر برخی از ابیات دیوان حافظ، اظهار داشت: اگر عشق در دل و زندگی انسان باشد، سؤالاتی چون چرایی حیات و خلقت و هدف آنها، برای او به یک پرسش تبدیل نمی‌شوند.

لازم به ذکر است، سلسله نشست‌های «در جستجوی فلسفه زندگی» روزهای دوشنبه هر هفته تا بهار 1397 برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانۀ farhangi.bmn.ir برای حضور در این دوره ثبت‌نام کنند.

 

تاریخ انتشار : 1396/10/19
کد : 75389
تعداد بازدید: 724

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601