رئیس بنیاد نخبگان کردستان:
مشارکت خیّرین می‌تواند حمایت از اجتماع نخبگانی را تقویت کند

صادقی گفت: شناسایی و تشویق وقف‌کنندگان، خیّرین، نهادهای دولتی و غیردولتی و جلب حمایت مالی آنها، می‌تواند حرکت نخبگانی را تسریع کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رحمت صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان کردستان در جلسه با تعدادی از دستگاه‌ها و نهادهای حمایت‌کننده از مستعدان‌برتر، با اشاره به ضرورت حمایت همه‌جانبه از اجتماع نخبگانی، گفت: حمایت معنوی و مادی از استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی و دانشجویی، شناسایی و تشویق وقف‌کنندگان، خیّرین، نهادهای دولتی و غیردولتی و جلب حمایت مالی آنها و فرهنگ‌سازی به منظور مشارکت بخش خصوصی در حوزه علم و فناوری، از مواردی است که می‌تواند حرکت نخبگانی را تسریع کند.

وی با اشاره به لزوم هدایت استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی، افزود: یکی از اهداف بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیادهای نخبگان استانی، حمایت از استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی است که بنیاد نخبگان استان کردستان نیز در تلاش است با طراحی یک برنامۀ منسجم این اقدام را به عنوان یک اولویت‌کاری در دستورکار خود قرار دهد.

صادقی ادامه داد: تلاش بر این است که حمایت‌ها در قالب اعطای جایزه باشد تا ضمن ایجاد فضای رقابتی و انگیزشی، بتوان با رعایت اصل حفظ عزت‌نفس افراد، از آنان حمایت کرد. در این بین حمایت از دانش‌آموزان محروم و ساکنان مناطق کم‌برخوردار باید جدی‌تر دنبال شود.

رئیس بنیاد نخبگان کردستان در پایان تصریح کرد: باتوجه به وسعت منطقه‌ای کردستان و تعدد جامعۀ دانش‌آموزی باید برنامه‌ها با جامعیّت طراحی و اجرا شوند.

تاریخ انتشار : 1396/10/16
کد : 75360
تعداد بازدید: 703