به همت بنیاد نخبگان استان فارس/
جوایز علمی خیرّان شیراز رونمایی شد

از چهار جایزۀ علمی خیرّان به همت بنیاد نخبگان استان فارس رونمایی شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مجمع عمومی سالانه خیّران استان فارس با حضور استاندار، شهردار شیراز، جمعی از رؤسا و مسئولان دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان، جمعی از برگزیدگان جایزۀ علامه طباطبایی(ره)، جمعی از استعداد‌های برتر و مخترعان‌برگزیده و تعدادی از خیّران و صاحبان صنایع فارس برگزار شد.

در این نشست، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس، گفت: این بنیاد با همکاری با مجمع خیّران فارس در تلاش است تا با حمایت از نوجوانان، جوانان و افراد مستعدبرتر، چرخۀ زیرساخت اساسی در اکوسیستم کارآفرینی را تکمیل کند.

وی با  اشاره به تشکیل این مجمع در اواسط سال ۱۳۹۵، افزود: اگرچه حمایت از استعدادهای‌برتر دانشجویی و برگزیدگان ادبی، هنری و قرآنی، سرآمدان و دانشمندان در حوزه‌های مختلف در دستور کار بنیاد ملی نخبگان قرار دارد و همه ساله از این مخاطبان در حد توان حمایت می‌شود اما به دلیل محدودیت‌های مالی، شعاع دایره این حمایت از بزرگان به مراتب کوتاه‌تر از واقعیت‌های موجود جامعه است.

شریف ادامه داد: بنیاد نخبگان استان فارس در تلاش است تا خیّران نیک‌اندیش را که با عشق خدمت به کشورشان در احداث مدارس، مراکز آموزشیتحقیقاتی، بیمارستان‌ها و تجهیز آنها گام برمی‌دارند، یاری کرده و از نیروی انسانی توانمند، کارآمد و نخبه که رکن اصلی در هویت‌بخشی به هر کدام از این مراکز هستند، حمایت کند.

 رئیس بنیاد نخبگان استان فارس ادامه داد: اعطا پسا دکتری به دانش‌آموختگان‌برتر، اعطا جایزۀ تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان، اعطا جایزه به نام بزرگان در حوزه‌های علمی، صنعتی و کارآفرینی، از دیگر اهداف مجمع خیران نخبه پرور فارس است.

لازم به ذکر است، در این جلسه از چهار جایزۀ پسا‌دکتری امید (با همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجمع خیرین سلامت فارس)، جایزه تحصیلی امید، جایزۀ علمی رامک (در حوزۀ ایده‌پردازی و خلاقیت در زمینه علوم و صنایع‌غذایی) و جایزۀ کارآفرینی ذوالانواری (مخصوص کارآفرینان حوزۀ فرش و صنایع‌دستی) رونمایی شد.

تاریخ انتشار : 1396/10/12
کد : 75345
تعداد بازدید: 1275