رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی:
کارگروه‌های تخصصی بسترساز ​اثرگذاری اجتماع نخبگانی است

مهدی قاسمی‌فرد، کارگروه‌های تخصصی را بسترساز اثرگذاری اجتماع نخبگانی دانست و بر لزوم نقش آفرینی اجتماع نخبگان بومی از مسیر این کارگروه‌ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست مشترک رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی با سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با هدف افزایش تعامل و همکاری‌های دوجانبه برگزار شد.

در این نشست، مهدی قاسمی‌فرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی ضمن اشاره به رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان و محورهای فعالیت این نهاد، بر لزوم اثرگذاری بیشتر اجتماع نخبگان بومی از مسیر کارگروه‌های تخصصی اشاره کرد.

وی افزود: کارگروه‌های تخصصی در واقع اتاق فکرهایی هستند که در چارچوب مشخص به بررسی یک چالش خاص پرداخته و برای آن راه‌حل ارائه می‌دهند. بر همین اساس و برمبنای نیازهای موجود در جامعه، کارگروه فناوری و ارتباط با صنعت و کارگروه رفتارشناختی و علوم‌انسانی پیش از عید تشکیل و فعال می‌شود.

قاسمی جذب اعتبار طرح‌های پژوهشی در سطح ملی را از مهمترین اولویت‌های بنیاد نخبگان استان دانست و بر لزوم حضور فعال نهادهای درون‌استانی خاصه بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان‌شمالی تأکید کرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم‌های نکوداشت مفاخر بومی و نقش مهم آن در الگوسازی برای جوانان خاصه مستعدان‌برتر، اظهار داشت: امید است با افزایش همکاری‌های بین‌دستگاهی و با هدف ترویج و نهادینه‌کردن ارزش‌های دینی، بتوان این مراسم‌ها را با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار کرد.

علیرضا رضایی؛ سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان‌شمالی نیز در این نشست  با تأکید بر اهمیت حمایت از جامعۀ نخبگانی، تلاش در راستای تولید علم را گامی مهم در راستای تحقق منویات رهبرمعظم‌انقلاب خواند و با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصادمقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان را عامل توسعه و پیشرفت کشور دانست.

وی افزود: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تلاش برای تسهیل مسیر نقش‌آفرینی نخبگان، زمینه‌ساز اثرگذاری بیشتر آنان است. در این بین، نخبگان و مستعدان‌برتر خانوادۀ شهدا و ایثارگران جایگاه ویژه‌ای دارند.

رضایی با یادآوری رشادت شهدا و ایثارگران در طول دوران دفاع‌مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را عامل پویایی و ماندگاری این گفتمان انسان‌ساز دانست و خاطرنشان کرد: گفتمان ایثار و شهادت عامل اقتدار نظام اسلامی است.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان‌شمالی در پایان توجه به نخبگان علمی جامعه و تلاش در راستای افزایش روحیۀ خودباوری و اعتمادبه‌نفس آنان را یکی از ارکان پیشرفت قلمداد و خاطرنشان کرد: افزایش تعامل و همکاری‌ بین‌دستگاهی می‌تواند راه‌گشای بسیاری از مسائل نخبگانی باشد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/10/11
کد : 75336
تعداد بازدید: 812