چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

توسط معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری:
نخستین خط تولید دستگاه تنفس مصنوعی به بهره‌برداری رسید

خط تولید دستگاه تنفس مصنوعی مخصوص اتاق ICU که برای نخستین بار توسط یکی از شرکت‌های دانش‎‌بنیان فعال در حوزه پزشکی ایجاد شده است، با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری رونمایی شد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نخستین خط تولید «ونتیلاتور» ICU برای برای تنفس مصنوعی بیماران توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

خط تولید دستگاه تنفس مصنوعی برای نخستین بار در ایران توسط «پویندگان راه سعادت» یکی از شرکت‌های دانش‎‌بنیان فعال در حوزه تولید تجهیزات پزشکی راه‌اندازی شده است.

برای راه‌اندازی خط تولید ونتیلاتور و آغاز فرآیند ساخت این دستگاه در کشور، بالغ بر 88000 ساعت نفر-ساعت کار تخصصی و کارشناسی توسط متخصصان و فناوران داخلی انجام شد و همچنین بیش از 3 سال صرف فرآیند تحقیق و توسعه شده است.

ونتیلاتور چیست؟

دستگاه تنفّس مصنوعی یا وِنتیلاتور (به انگلیسی: Medical ventilator) دستگاهی است که کار تنفس را برای بیمارانی که به‌طور موقت یا دائم دچار مشکلات تنفسی هستند انجام می‌دهد. به عبارت دیگر در ریه می‌دمد و درنگ می‌کند و بازدم خودبخود انجام می‌شود

نرسیدن اکسیژن به بافت قلب مهم‌ترین منشأ مرگ و میر در اثر عارضه قلبی به شمار می‌رود که تولید این دستگاه  و ارائه به بیماران، می‌تواند  تا حدود زیادی آسیب‌های قلبی را کاهش دهد.

محصولات این شرکت تا کنون به بیش از 45 کشور از جمله آلمان، ایتالیا، کانادا، روسیه و ... به طور مستقیم صادر و علاوه بر کسب تأییدیه‌های داخلی، استانداردهای بین‌المللی از جمله CE اروپا را دریافت کرده است.

این شرکت‌دانش‌بنیان علاوه بر کسب سهم قابل توجهی از بازارهای داخلی و بین‌المللی در حوزه مانتیورهای نشان‌دهنده علائم حیاتی، دستگاه ونتیلاتور پرتابل، الکتروکاردیوگراف، ماژول عمق‌سنج بیهوشی و ساکشن برای مراقبت از بیماران در شرایط و مکان‌های گوناگون تولید و به  بازارهای داخلی و بین‌المللی روانه کرده است.
در این مراسم، عبدالرضا یعقوب زاده رئیس هیئت مدیره شرکت پویندگان راه سعادت، محمود شیخ زین‌الدین، علی مرتضی بیرنگ و روح الله استیری، مدیران و معاونان معاونت علمی و فناوری ستاری را همراهی کردند.

تاریخ انتشار : 1396/10/10
کد : 75326
تعداد بازدید: 391

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601