در پنجمین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور انجام شد
تعامل دانشجویان ایرانی خارج از کشور در راه پیشرفت

پنجمین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور با شعار «گفتگو، تعامل، پیشرفت» در پارک فناوری پردیس معاونت علمی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پنجمین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور با شعار «گفتگو، تعامل، پیشرفت» در پارک فناوری پردیس معاونت علمی برگزار شد.

با توجه به این که مخاطبان این نهاد در خارج از کشور و در مناطق مختلف به سر می2برند و عملاً دسترسی و گفتگوی چهره به چهره امکان‌پذیر نیست، ناگزیر نهاد سعی می‌کند فرصت‌های ویژه را مغتنم شمرده و نهایت بهره را ببرد. از جمله تعطیلات ژانویه که با دی‌ماه مصادف است، زمینه مناسبی برای ارتباط، گفتگو، تعامل و همکاری‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی و غیره بود. 

این هم‌اندیشی تکیه بر تجارب سال‌های گذشته برنامه‌های موفق‌تری را به مرحله اجرا گذاشت و می‌تواند کمکی به پیشرفت‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی افراد  خارج از کشور و همین‌طور به کشور ارائه کند. این همایش یک روزه با هدف بررسی راهکارهای ایجاد و تقویت تعاملات علمی و فرهنگی بین کشور و نخبگان ایرانی خارج کشور برگزار شد.

محورهای  پنجمین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور  ارزیابی  تعاملات معمول با نخبگان خارج از کشور از جمله نقش پارک‌های علمی و فناوری در تقویت فرهنگ تعامل با ایرانیان مؤثر و تحصیل کرده خارج از کشور و نیز بررسی راهکارهای افزایش جذب سرمایه‌های انسانی و اقتصادی نخبگان ایرانی خارج از کشور بود.

همچنین دیگر محورهای این رویداد شامل  تبیین فرهنگ اسلامی، ایرانی در ایجاد انگیزه برای تعاملات؛ بررسی ارتباطات موفق کشورهای در حال توسعه با نخبگان خودشان و نحوه بومی‌سازی آن بود.

حجت الاسلام مرتضوی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از در این نشست، گفت: باید برای نوسازی و تکامل تلاش کنیم. جامعه علمی، فنی، اقتصادی کشور با هم اندیشی وهم افزایی با افکار داخل وخارج از کشوراز بحران‌ها گذر می کند.

وی افزود: ارتباط دقیق علمی و هدفمند بین داخل و خارج ایجاد شود تا کشور بتواند راه پیشرفت خود را طی کند وروزآمد بشود، این وضعیت نویدی برای جامعه امروز است، برای استفاده از علم و افکارکشورهای دیگر، باید اعتماد آنها را به دست بیاوریم. امروز نهادهای مختلفی درداخل کشور مجری این کار هستند، از جمله پارک فناوری پردیس معاونت علمی که تلاش های قابل تقدیری دار.

پنجمین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور با شعار «گفتگو، تعامل، پیشرفت» به مناسبت سال نو میلادی با حضور علی مرتضی بیرنگ.قائم مقام در امور بین الملل و رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری، مهدی صفاری‌نیا رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی، حجت‌الاسلام مرتضوی رییس نهاد نمایندگی رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، حجت‌الاسلام نظام زاده، نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان آسیا و جمعی از دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1396/10/10
کد : 75323
تعداد بازدید: 1424