رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان:
وقف، ظرفیتی بزرگ برای حمایت از اجتماع نخبگانی است

رشت‌چی، ایجاد تعامل و هم‌افزایی با سازمان اوقاف‌و‌امور خیریه را گامی مؤثر برای پیشبرد اهداف نخبگانی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست مشترک مدیرکل اوقاف‌و‌امور خیریّه استان زنجان با رئیس بنیاد نخبگان استان با محوریت وقف در حوزۀ علم و فناوری برگزار شد.

در این نشست، وحید رشتچی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با اشاره به حمایت‌ها و برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان در حوزه نظارتی، اجرایی و فرهنگی، ایجاد تعامل و هم‌افزایی با سازمان اوقاف‌و‌امور خیریه را گامی مؤثر برای پیشبرد اهداف نخبگانی دانست.

در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین جنتی؛ مدیرکل اوقاف‌و‌امور خیریه با بیان اینکه وقف سرمایه‌ای بین‌نسلی است، گفت: این ظرفیت باید در راستای تعالی جامعه قرار بگیرد.

وی افزود: ارتباط خوبی بین وقف و معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری با هدف توسعۀ سهم وقف در حوزۀ علم‌وفناوری ایجاد شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جنتی در ادامه با تاکید لزوم پشتیبانی از طرح‌های پژوهشی، علمی و فناوری به بیان سیاست‌های کلان و برنامه‌های حمایتی از جمله مشارکت مالی، مشاوره اقتصادی و اجتماعی در طرح‌های دانش‌بنیان پرداخت.

لازم به ذکر است، در پایان جلسه، مقرر شد تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد نخبگان استان زنجان و اداره‌کل اوقاف‌و‌امور خیریّه استان در حوزۀ وقف امضاء و اجرایی شود.

 

تاریخ انتشار : 1396/10/09
کد : 75321
تعداد بازدید: 928