به منظور توسعه تعاملات و به همت بنیاد استان تهران/
نشست معارفۀ «مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم» برگزار می‌شود

نشست معارفۀ «مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم» به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان تهران به منظور توسعه تعاملات و آشناکردن مستعدان‌برتر با فعالیت‌ها و تسهیلات ارائه‌شده توسط مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، نشست معارفۀ این مرکز را برگزار می‌کند.

گسترش و تسهیل ارتباطات علمی میان مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی ایران و همچنین مراکز علمی بین‌المللی و شناسایی امکانات علمی کشور برای رفع نیازهای پژوهشی براساس اولویت‌های کشور، از مهمترین اهداف این نشست دوجانبه است.

مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی و بین‌اللملی وزارت علوم، نهادی است که در راستای اجرای یادداشت تفاهم همکاری منعقده میان وزارت فرهنگ و وزارت آموزش عالی کشور و مرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلام (ICTP) به منظور گسترش همکاری‌های علمی و تحقیقاتی بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی داخل و خارج کشور در فروردین ماه سال 1378 تأسیس شد.

این مرکز با هدف گسترش فعالیت‌ها در چارچوب ساختار جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رفع برخی از نیازهای پژوهشی کشور از جمله همکاری‌های علمی بین‌المللی از مرداد ماه سال 1380 با مجوز شورای گسترش آموزش عالی با عنوان جدید «مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی» ادامه فعالیت داد.

مطالعه و شناسایی مسائل بنیادی و توسعه علمی کشور با استفاده از متخصصان و کمک به تشکل‌های تخصصی و با بهره‌گیری از تجارب بین‌المللی، برنامه‌ریزی و هماهنگی در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و همایش‌های منطقه‌ای یا بین‌المللی، گسترش و تسهیل ارتباط علمی میان مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی ایران و مراکز علمی و بین‌المللی با توجه به اولویت‌های پژوهشی و مزیت‌های نسبی کشور و شناسایی امکانات علمی بین‌المللی برای رفع نیازهای پژوهشی کشور برخی از اهداف و وظایف این مرکز است.

همچنین، برنامه دعوت برای پژوهش مشترک بین پژوهشگران برجسته ایرانی و بین‌المللی، دعوت از اساتید ایرانی مقیم خارج از کشور برای مدت زمان مشخص جهت همکای‌های بین‌المللی، حمایت از سفرهای علمی دانشمندان جوان، حمایت از دانشجویان دکتری برای شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی و حمایت در زمینه عضویت در مجامع علمی بین‌المللی، بخش از تسهیلات ارائه‌شده توسط مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم است.

لازم به ذکر است، نشست معارفۀ مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، هفتۀ اول دی‌ماه در سالن جلسات بنیاد نخبگان استان تهران برگزار خواهد شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/10/02
کد : 75278
تعداد بازدید: 1077