رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خراسان‌شمالی:
تحول‌آفرینی مهمترین رسالت نخبگان است

پورعیسی گفت: نخبه؛ بزرگترین سرمایۀ کشور و مهمترین رکن برای تولید ثروت‌ پایدار است اما متأسفانه در بسیاری از سازمان‌ها درک درستی از مفهوم نخبگی و اهمیت و جایگاه آن وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم تودیع و معارفه رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی با حضور دکتر محمدصالح ترکستانی؛ معاون توسعه مدیریت‌و‌منابع بنیاد ملی نخبگان و مجید پورعیسی؛ رئیس سازمان برنامه‌‌و‌بودجه استان در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد برگزار شد.

در این مراسم، مجید پورعیسی؛ رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خراسان‌شمالی با اشاره به نقش مهم اجتماع نخبگانی در توسعه و پیشرفت کشور، مهمترین رسالت نخبگان را تحول‌آفرینی مثبت دانست و گفت: حمایت از اجتماع نخبگانی وظیفۀ همه نهادها و دستگاه‌ها است.

وی افزود: ارائه تسهیلات به اجتماع نخبگانی سبب تولید فناوری و انتقال آن به بخش‌های مختلف جامعه می‌شود. از سوی دیگر، این اقدام زمینه‌ساز توسعۀ فرهنگ کارآفرینی است.

پورعیسی اضافه کرد: در جامعۀ امروزی رابطۀ موفقی میان دانشگاه‌ها با صنایع تولیدی و دستگاه‌های اجرایی برقرار نشده است و این مهم یکی از موانع بزرگ برای فعالیت‌های هدفمند نخبگانی و در نهایت ثروت‌آفرینی پایدار برای کشور است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خراسان‌شمالی تصریح کرد: حضور فعال اجتماع نخبگانی در عرصه‌های اقتصادی و  ثروت‌آفرینی و ایجاد زیرساخت مناسب برای عملیاتی‌شدن ایده‌ها و طرح‌های آنان، تنها راه رسیدن به نقطۀمطلوب رشد اقتصادی است.

پورعیسی ضمن تأکید بر لزوم هم‌افزایی همۀ دستگاه‌های درون‌استانی با بنیاد نخبگان استان، یادآور شد: مهمترین مسئله برای هر استانی، بکارگیری تفکر و اندیشۀ نخبگانی است چراکه امروزه هیچ جامعه‌ای با سخت‌افزار و ساختمان‌سازی توسعه نمی‌یابد. در همین راستا، سازمان برنامه‌وبودجه خراسان‌شمالی پذیرای ایده و طرح‌های نخبگانی است و در این مسیر آمادگی هرگونه همکاری را با بنیاد نخبگان استان دارد.

وی با بیان اینکه نخبگان جامعه باید مطالبهگر باشند، اضافه کرد: متأسفانه دستگاه‌های اجرایی خود را در مقام پاسخگویی به مطالبات اجتماع نخبگانی نمی‌دانند و تصور می‌کنند تنها باید به نهادهای نظارتی و بازرسی پاسخگو باشند؛ این در حالی است که نخبه؛ بزرگترین سرمایۀ کشور و مهمترین رکن برای تولید ثروت‌ پایدار است اما متأسفانه در بسیاری از سازمان‌ها درک درستی از مفهوم نخبگی و اهمیت و جایگاه آن وجود ندارد.

لازم به ذکر است، در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات دکتر محمدباقر مقدسی، دکتر مهدی قاسمی‌فرد به عنوان رئیس جدید بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی معرفی شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/09/29
کد : 75268
تعداد بازدید: 1029