رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان:
مهارت؛ حلقل واصل اجتماع نخبگانی به شرکت‌های دانش‌بنیان است

زراسوندی با اشاره به لزوم توانمندسازی اجتماعات نخبگانی در عرصه دانش بنیان، مهارت کسب و کار را حلقه مفقوده ورود نخبگان به بازار و فعالیت اقتصادی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست «هم‌اندیشی نقش نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان خوزستان» با حضور رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان در اهواز برگزار شد.

در این نشست، علیرضا زراسوندی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان با اشاره به اهمیت برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی، گفت: این سلسله نشست‌ها که در همه استان ها برگزار شده، جزو برنامه‌های مصوب بنیاد نخبگان استانی به منظور ترویج فرهنگ نخبگانی و نقش نخبگان در اقتصاد دانش‌بنیان است.

وی با بیان اینکه از مباحث جدی در بحث اقتصاد دانش‌بنیان حضور، فعالیت و تأإثیرگذاری جامعه دانشگاهی و نخبگانی کشور است، افزود: بهره‌برداری از نظرات اجتماع نخبگانی، ارائه راهکار و پیشنهاداتی برای قانون‌گذاران و سیاست‌گذاران از نتایج برگزاری این قبلی نشست‌ها است.

وی یادآور شد: بنیاد نخبگان اصولاً وارد مباحث اجرایی بحث اقتصاد دانش‌بنیان نمی‌شود، بلکه به عنوان نهاد تسهیل‌کننده و توانمندساز در این حوزه، به عنوان پل ارتباطی بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، نخبگان حوزه دانش، بخش اجرا، بخش بازار و بخش اقتصاد فعالیت می‌کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان با اشاره به حلقه مفقوده‌ای که در ورود نخبگان به بازارکار و فعالیت اقتصادی وجود دارد، تصریح کرد: افرادی که مسائل دانش‌بنیانی را شروع می‌کنند در ادامه راه نیاز به توانمند‌سازی دارند که تا حدودی این بحث به عهده بنیاد نخبگان استانی و در سطح کلان بنیاد ملی نخبگان است.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور برنامه‌هایی از سوی بنیاد ملی نخبگان اجرایی می‌شود که مهمترین آنها حمایت از مخترعانی است که در جشنواره‌های متعدد شرکت می کنند. مخترعانی که در این جشنواره‌ها شناسایی می‌شوند، به سه دسته سطح یک، دو و سه تقسیم‌بندی می‌شوند و براین اساس تسهیلاتی به آنها اختصاص داده می‌شود و حمایت‌هایی از آنان صورت می‌گیرد.

زراسوندی در پایان تصریح کرد: با توجه به وضعیت استان به لحاظ شرایط زیست‌بوم و برای ماند اجتماع نخبگانی، برنامه‌هایی عملیاتی ازجمله تسهیل جذب در شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور فعال‌تر مستعدان‌برتر در جامعۀ بومی تدارک دیده شده است.

 

تاریخ انتشار : 1396/09/26
کد : 75244
تعداد بازدید: 1017