رویداد «آشنایی با قلمرو مطالعات علوم شناختی» برگزار می‌شود

آشنایی با قلمرو مطالعات علوم شناختی عنوان رویدادی است که با هدف آموزش و ترویج علوم شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، با هدف آموزش و ترویج علوم شناختی و دعوت از محققان و اساتید برای ارائه طرح های تحقیقاتی، سمینار آشنایی با قلمرو مطالعات علوم شناختی با همکاری دانشگاه خوارزمی و حمایت ستاد  توسعه علوم  و فناوری های شناختی معاونت علمی در تهران برگزار می شود.

رمضان برخورداری دبیر برگزاری این سمینار علمی درباره این رویداد عنوان کرد: توسعه آموزش و ترویج علوم شناختی و انتقال یافته های علوم شناختی در سطح آموزش و پرورش و نیز علوم تربیتی از اهداف همایش آشنایی با قلمرو مطالعات علوم شناختی است که 25 آذر ماه سال جاری در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی در تهران برپا می شود برگزار می شود.

وی ادامه داد: در طول این نشست علمی و آموزشی، همچنین سیاست های حمایتی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی در حوزه های آموزشی، پژوهشی و ترویجی و نیز حمایت از اساتید، محققان و دانش پژوهان  تبیین و ارایه خواهد شد.

دبیر سمینار آشنایی با قلمرو مطالعات علوم شناختی همچنین ابراز کرد: در این همایش، یکی از موضوعات علوم شناختی در ارتباط  با "فلسفه ذهن" تحت عنوان نوروفنومنولوژی و افق پژوهش های مربوط به یادگیری، به عنوان یکی از قلمرو های مطالعات علوم شناختی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و امید است زمینه ترویج و آموزش علوم شناختی با استقبال و همکاری دانشجویان، محققان و اساتید در مراکز علمی و دانشگاهی فراهم  و بستر لازم برای گسترش هرچه بیشتر حوزه های علوم شناختی در فضای های آموزشی و علوم تربیتی کشور مهیا شود.

همچنین محمود تلخابی عضو هیات علمی  پژوهشکده علوم شناختی نیز که قرار است در این همایش یک روزه فرصت های پژوهشی در قلمرو مشترک علوم شناختی و تربیت را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دهد اظهار کرد: براساس نیاز سنجی و دیدگاه کارشناسان، جهت گیری پژوهش با رویکرد شناختی در حوزه آموزش و پرورش به عنوان یک اولویت مورد توجه است.

وی تاکید کرد: براساس اولویت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، امکان انجام پژوهش در سطوح مختلف در دستور کار قرار دارد و امید است، همکاری میان پژوهشگران، اساتید و دانشجویان به انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقی هر چه بیشتر منجر شود.

محمد حسین مقامی عضو هیات علمی دانشگاه شهید رجایی نیز بیان کرد: در سمینار آشنایی با قلمرو مطالعات علوم شناختی، فعالیت های بین المللی ستاد از جمله همکاری های پژوهشی و علمی میان ایران و برزیل ، طرح های شاخص در حوزه های علوم اعصاب و فن آوری برای شرکت کنندگان تشریح خواهد شد.

مقامی همچنین ابراز کرد: اطلاعات لازم در خصوص فعالیت های حمایتی ستاد علوم شناختی از جمله در بخش پایان نامه ها، مقالات، طرح های پژوهشی و آموزشی و  نیز برگزاری کارگاه های مرتبط با حوزه علوم شناختی نیز ارایه و در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

تاریخ انتشار : 1396/09/22
کد : 75227
تعداد بازدید: 1019