رئیس بنیاد نخبگان استان تهران:
هم افزایی اجتماعات نخبگانی راهگشای مشکلات موجود است

نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر به همت بنیاد نخبگان استان تهران و با هدف ایجاد هم‌‎افزایی در اجتماعات نخبگانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، علیرضا زراسوندی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران به بیان دیدگاها و برنامه‌های بنیاد در خصوص جذب مستعدان‌برتر و تلاش برای ایجاد کارگروه‌های تخصصی اجتماعات نخبگانی و هسته‌های مرکزی در راستای پیشبرد اقدامات ملی سند راهبردی کشور در امور نخبگان و نحوۀ مواجهه با مسائل اجتماعات نخبگانی و ارتباطات نخبگان پرداخت.

وی در ادامه از همکاری با اجتماعات نخبگانی استقبال و آمادگی بنیاد نخبگان استان تهران را در خصوص برگزاری جلسات با این اجتماعات اعلام کرد و گفت: تشکیل هسته‌های مرکزی نخبگانی در دستورکار این بنیاد قرار دارد.

زراسوندی تأکید کرد: هم افزایی حاصل از شکل‌گیری اجتماعات نخبگانی می‌تواند در راستای رفع مسائل استعدادهای علمی و نخبگان راهگشا باشد.

در بخش دیگری از این نشست، مستعدان‌برتر مسائل و نقطه نظرات خود را بیان کردند. لزوم استقلال نخبگان و هویت‌بخشی به اجتماعات نخبگانی، طرح تشکیل کانون‌های تخصصی یا صنف نخبگان، یکسان نگریستن به مسئله جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهای داخل کشور در کنار فارغ‌التحصیلان دانشگاهای خارج کشور، توجه ویژه به دلایل مهاجرت نخبگان، لزوم بازبینی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران، تشکیل کارگروهای تخصصی در رشته‌های مختلف با تیمی اجرایی متشکل از افراد مستعد مورد حمایت بنیاد نخبگان، اهتمام به مسئله اشتغال مستعدان‌برتر، توجه به روابط اجتماعی و برقراری ارتباط مستعدان‌برتر با یکدیگر و هدفمندتر شدن برنامه‌ها و آیین‌نامه های بنیاد نخبگان در راستای سند راهبردی کشور در امور نخبگان، از مهمترین نکاتی بود که شرکت‌کنندگان به آن اشاره کردند.

 

تاریخ انتشار : 1396/09/21
کد : 75218
تعداد بازدید: 877