استاندار تهران:
مهمترین نیاز نخبگان، اثرگذاری مثبت و ملموس در جامعۀ بومی است

مقیمی با اشاره به لزوم حمایت از اجتماع نخبگانی، گفت: مهمترین نیاز نخبگان، حس مفید بودن و اثرگذاری مثبت و ملموس در جامعۀ بومی است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمد حسین مقیمی؛ استاندار تهران در نشستی با رئیس بنیاد نخبگان استان تهران با اشاره به لزوم توجه ویژه به توان نخبگانی و نقش آن در پیشبرد اهداف توسعه‌ای، گفت: دستگاه‌های درون‌استانی برای ر فع مشکلات خود باید روی توان نخبگانی متمرکز شوند. در همین راستا، استانداری تهران نیز برای استفاده و بکارگیری توان اجتماع نخبگانی برای ارتقاء سطح فعالیت‌ها و حل چالش‌های اهتمام جدی دارد.

وی با بیان اینکه حمایت از اجتماع نخبگانی یک ضرورت انکارناپذیر است، افزود: اجتماع نخبگانی ویژگی‌ها و خصوصیات منحربفردی دارد و به تبع آن، حمایت و پشتیبانی از آن نیز باید متفاوت باشد. به عبارت دیگر، حمایت از نخبگان تنها در مسائل مالی و رفع مشکلات مادی آنان خلاصه نمی‌‎شود.

مقیمی زمینه‌سازی برای عملیاتی‌شدن ایده‌های نخبگانی را مهمترین رکن حمایت از آنان دانست و تصریح کرد: مهمترین نیاز نخبگان، حس مفید بودن و اثرگذاری مثبت و ملموس در جامعۀ بومی است. به بیان دیگر، داشته‌های علمی و نوآوری‌های آنان در زمینه‌های مختلف باید مورد توجه ویژه قرار گرفته و گام‌های اساسی برای عملیاتی‌شدن آنها برداشته شود.

استاندار تهران با اشاره به لزوم ایجاد و گسترش تعامل بین اجتماع نخبگانی و صاحبان صنایع، تصریح کرد: این مهم یکی از ملزومات پیشرفت و توسعۀ استان و کشور است و به‌شخصه همواره بر آن تأکید داشته و دارم.

مقیمی خاطرنشان کرد: در حال‌حاضر تعدادی از سازمان‌ها و نهادهای استانی تفاهم‌نامه‌های خوبی را با بخش‌های مختلف نخبگانی به امضاء رسانده‌اند که امید است با افزایش آنها، زمینه برای فعالیت بیشتر نخبگانی در استان فراهم شود.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/09/20
کد : 75206
تعداد بازدید: 910