رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد:
آموزش، پژوهش و فناوری، مقدماتی برای خلق ثروت از علم هستند

مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری 96 به همت نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد در یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری 96 با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد و دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌و‌پرورش کشور در یاسوج برگزار شد.

در این مراسم، مهدی نوید ادهم؛ دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌و‌پرورش کشور با اشاره به تعریف دانش‌آموز، گفت: تلاش معلم به عنوان عنصر مهم در فرآیند یاددهی و یادگیری می‌تواند دانش‌آموز را از حالت منفعل خارج کند.

وی افزود: روند باید به گونه‌ای باشد که فرد به معنای واقعی به جویندۀ علم تبدیل شود؛ در این روند، مدرسه تنها محیط یادگیری نیست.

در ادامه، یوسف نیک‌روز؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی و عملیاتی‌شدن آن، گفت: مقام‌معظم‌رهبری اقتصاد دانش‌بنیان را ستون فقرات اقتصاد مقاومتی می‌دانند.

وی افزود: شالوده اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان است که از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان محقق می‌شود و محور اصلی آن، نیروی‌انسانی فرهیخته و نخبه است.

نیک‌روز تصریح کرد: توجه ویژه به نخبگان و سرآمدان عرصه‌های مختلف به خصوص علمی و عملیاتی‌کردن ایده‌های آنان، تنها راه رسیدن به توسعۀ متوازن است. از سوی دیگر، نخبه و سرآمد دانشگاهی نباید خود را در قید استخدام اسیر کند بلکه باید فردی اشتغال‌زا و ثروت‌آفرین باشد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد تصریح کرد: امروزه دانشگاه باید به سمت کارآفرینی حرکت کند چراکه آموزش، پژوهش و فناوری، مقدماتی برای خلق اشتغال و ثروت هستند.

تاریخ انتشار : 1396/09/19
کد : 75205
تعداد بازدید: 922