استاندار البرز:
صنعت منهای دانشگاه معنا و مفهومی ندارد/ پژوهش باید مبنای تصمیمات کلان کشور باشد

نجفی با اشاره به اینکه پژوهش باعث افزایش توان علمی و موجب نوآفرینی است، گفت: رسیدن به نقطۀ مطلوب در علم و فناوری، حضور جدی بخش‌خصوصی را می‌طلبد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم «تجلیل و تکریم از پرفسور مهدی باریکانی» با حضور استاندار البرز، رؤسای دستگاه­های اجرایی استان و پژوهشگران و فناوران در محل دانشگاه پیام‌نور استان البرز برگزار شد.

در این مراسم، محمدعلی نجفی؛ استاندار البرز با تأکید بر اینکه صنعت منهای دانشگاه معنا و مفهومی ندارد، گفت: باید پیوند ناگسستنی بین صنعت، دانشگاه و بخش‌خصوصی ایجاد شود.

وی با اشاره به لزوم حضور فعال مخترعان، کارآفرینان و ایده‌پردازان در جامعه، افزود: این افراد نقش مهمی در ایجاد فرصت‌های دانش‌بنیان دارند.

نجفی با بیان اینکه پژوهش مبنای تصمیمات کلان در تمامی بخش‌ها
است، ادامه داد: در همۀ حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و دینی و حتی مبانی دین باید از پژوهش بهره‌مند شد.

استاندار البرز با اشاره به اینکه پژوهش دریچۀ اندیشه‌های جدید است، بر ضرورت اتصال بین پژوهش و صنعت تأکید کرد و بیان داشت: پژوهش باعث افزایش توان علمی است و موجب نوآفرینی خواهد شد به شرطی که همۀ دستگاه‌های دولتی در این مسیر به عنوان حامی حضوری جدی داشته باشند و خلاء حضور بخش‌خصوصی نیز برطرف شود. به عبارت دیگر، بخش‌خصوصی باید پذیرای دانش‌آموختگان دانشگاهی حتی در حوزه‌هایی مانند گردشگری باشد.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در حوزۀ علم و فناوری، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به نقطۀ مطلوب، نباید از امکانات رسانه‌، خاصه صدا‌وسیما غافل شد.

تاریخ انتشار : 1396/09/18
کد : 75192
تعداد بازدید: 718