در بیرجند/
جشنواره ایده‌های برتر برگزار می‎شود

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با اشاره به برنامه‌های طراحی‌شده برای هفتۀ پژوهش، گفت: برگزاری جشنوارۀ ایده‌های برتر یکی از اقدامات اساسی بنیاد نخبگان در هفتۀ پژوهش است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سعید احمدی‌زاده؛ سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با اشاره به برنامه‌های طراحی‌شده برای هفتۀ پژوهش، گفت: برگزاری جشنوارۀ ایده‌های برتر یکی از اقدامات اساسی بنیاد نخبگان در هفتۀ پژوهش است.

وی افزود: این جشنواره به مناسبت هفتۀ پژوهش و به منظور شناسایی، تشویق و معرفی شایستگی‌ها و توانمندی‌های ایده‌پردازان در جامعه برگزار می‌شود.

احمدی‌زاده حفظ مالکیت معنوی و ترویج فرهنگ نوآوری را از دیگر اهداف برگزاری جشنوارۀ ایده‌های برتر برشمرد و ادامه داد: تقویت خودباوری در توسعۀ فناوری و به ویژه فناوری‌های نوین در استان، از مهمترین محورهای ان جشنواره است.

سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در جشنوارۀ ایده‌های‌ برتر، 22 ایده شرکت کردند که بعد از داوری‌های تخصصی کمیته داوری و بررسی ایده‌ها، 3 ایده به عنوان ایده‌های برتر انتخاب شدند.

احمدی‌زاده در پایان یادآور شد: برگزیدگان این جشنوارۀ ایده‌های برتر در مراسم اختتامیه هفتۀ پژوهش تجلیل خواهند شد و با ارائه ایده‌ها به مراکز رشد در صورت طی مراحل مربوطه و پذیرش به‌عنوان واحد فناور، در مراکز رشد مستقر خواهند شد.

تاریخ انتشار : 1396/09/13
کد : 75175
تعداد بازدید: 1868