رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال‌وبختیاری:
امروزه اشتغال به سمت تجارت مجازي و الكترونيك هدايت شده است

رویداد «متنا» با هدف آسیب‌شناسی و رفع برخی مشکلات صنعت استان چهارمحال‌وبختیاری به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد «متنا» با هدف آسیب‌شناسی و رفع برخی مشکلات صنعت استان به همت بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و با حمایت معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری، با حضور 18 واحد صنعتي و گروه‌هایی متشكل از اعضاي هيئت‌علمي دانشگاه شهركرد برگزار شد.

در اين مراسم، سيد نعيم امامي؛ رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال‌وبختیاری، گفت: فرهنگ ارتباط دانشگاه و صنعت به عنوان يك ارزش در جامعه بومی نهادينه نشده است که این موضوع به دلیل وجود تفكر نفتي است؛ چون از ابتدا در جامعه احساس شده است كه تمام نيازهاي اقتصادي را فقط از درآمد نفتي بايد تأمين كرد.

امامي با اشاره به لزوم بکارگیری تفکر نخبگانی، افزود: اشتغال امروز براساس نياز روز به سمت تجارت مجازي و الكترونيك هدايت شده است. در چند سال اخير نیز شاهد روند رو به رشد در ایجاد واحدهاي صنعتي در استان بوده‌ایم بطوریکه براي 15 هزار جوانان استان اشتغال ايجاد كند. این ظرفیت را می‌توان برای حل مشکلات صنعت نیز بکار گرفت.

وی مسئله انرژي و آب در مصارف صنعتي و مشکل بازاريابي را از عارضه‌های صنعت دانست و اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال‌وبختیاری آمادگی هرگونه همکاری با اجتماع نخبگانی را دارد.

در ادامه مجتبي بنياديان؛ رييس بنياد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری، گفت: رويداد متنا از ابتداي سال جاري فعاليت خود را آغاز كرد و 30 واحد صنعتي معرفي شده از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، توسط شركت مشاوره ستاك‌نگين‌چهارمحال مورد عارضه‌يابي قرار گرفت و در نهايت 18 واحد صنعتي جهت عارضه يابي و ارائه راهكار وارد رويدا متنا شدند.

وی افزود: پس از اعلام فراخوان، 15 تيم پژوهشي متشكل از اعضاي هيئت‌علمي و دانشجويان جهت بررسي عارضه‌ها و ارائه راهكار، در رويداد ثبت‌نام كردند.

بنياديان با اشاره به اينكه يكي از مشكلات و معضلات امروز صنعت كشور، عدم‌ تعامل، هم‌افزايي و اعتماد بين صنعت و دانشگاه است، خاطرنشان كرد: نياز به برگزاري چنين رويدادهايي به شرط آن كه تداوم داشته باشد، به وضوح در جامعه امروز ملموس است

رييس بنياد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری اضافه کرد: مادامي كه دانشگاه و صنعت به يكديگر متصل نشوند و از توانمندي اين مجموعه‌ها در جهت درست استفاده نشود، نمي‌توان به رشد اقتصادي بر پايه دانش دست یافت؛ البته با ايجاد ساختار منسجم و برنامه‌ريزي راهبري می‌توان به بهبود شرايط و حل مشكلات و معضلات صنعت و دانشگاه امیدوار بود و با ايجاد زيرساخت‌هاي لازم، حركت پرشتابي در اين راستا انجام شود.

لازم به ذكر است: رويداد متنا از 5 آذر ماه 96 آغاز به كار كرده و در 5 اسفند 96 خاتمه پيدا مي‌كند.تاریخ انتشار : 1396/09/08
کد : 75150
تعداد بازدید: 1106