با تأکید بر لزوم برندسازی محصولات بومی/
نشست تخصصی معرفی ظرفیت‌های گیاهان‌دارویی برگزار شد

نشست تخصصی معرفی ظرفیت‌های گیاهان‌دارویی به همت بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار  شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست تخصصی معرفی ظرفیت‌های گیاهان‌دارویی استان گلستان با حضور اجتماع نخبگانی، فعالان اقتصادی و مسؤولان استانی به همت بنیاد نخبگان استان گلستان و با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان برگزار شد.

در این نشست، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان ضمن اشاره به اهمیت و پتانسیل بالای گلستان در حوزۀ با گیاهان‌دارویی، گفت: استفاده از ظرفیت نخبگان و تشکیل کارگروه‌های تخصصی موجب ظرفیتسازی بیشتر در استان می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت اقدام هماهنگ کلیۀ فعالان خصوصی و دولتی برای توسعۀ این بخش، افزود: تشکیل کارگروه تخصصی گیاهان‌دارویی در بنیاد نخبگان امکان ایجاد یک مرکز تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی یکپارچه در استان را ایجاد می‌کند و لازمۀ رسیدن به این هدف، همکاری و حمایت همه‌جانبه دستگاه‌ها و فعالان حوزه گیاهان‌دارویی است.

خزاعیان در ادامه با اشاره به راهبردهای لازم برای توسعه و رونق اقتصادی استان در زمینۀ گیاهان‌دارویی، ایجاد محرک‌ها و اتحادیه‌های نظارتی و حمایتی خصوصاً استانداردسازی را ضروری دانست.

در ادامه تعدادی از حاضران به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند. حمایت از اجتماع نخبگانی و دانشگاهی برای حضور در حوزۀ گیاهان‌دارویی، برندسازی چند گونه محدود برای استان و تمرکز بر آنها، حمایت از اشتغال پایدار در حوزه روستایی، ایجاد مرکز فروش گیاهان‌دارویی، نهادینه‌شدن نگاه علمی به کاشت و حضور پررنگ در عرصه‌های صادراتی، لزوم توجه به بحث ارگانیک از مرحله تولید تا فرآوری و ضرورت وجود سیستم‌های نظارتی، راه‌اندازی دهکدۀ سلامت، توسعۀ گیاهان‌دارویی با تأکید بر جاذبه‌های گردشگری، از مهمترین نظرات و پیشنهادات شرکت‌کنندگان در این نشست بود.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/09/07
کد : 75141
تعداد بازدید: 749