در نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی گیلان با نیروی‌انتظامی استان مطرح شد
لزوم برقراری ارتباط موثر میان اجتماع نخبگانی و نهادهای درون‌استانی

نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی گیلان و فرماندهان نیروی‌انتظامی استان با رویکرد «شهروند خلاق- شهروند مسئول، نظم، امنیت و ترافیک شهر» برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی نخبگان و استعدادهای‌برتر استان گیلان و فرماندهان نیروی‌انتظامی استان با رویکرد «شهروند خلاق- شهروند مسئول، نظم، امنیت و ترافیک شهر» در رشت برگزار شد.

در این نشست، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به نقش مهم نیروی‌انتظامی در برقراری آسایش، رفاه و امنیت، جامعه گفت: این نهاد چه در امنیت اجتماعی و چه در نظم و ترافیک شهری خدمات بسیار خوبی به شهرواندان ارائه می‌کند.

وی با اشاره به لزوم برقراری ارتباط میان اجتماع نخبگانی و نهادهای درون‌استانی، حضور نخبگان بومی را یکی از مزیت‌های منحصربفرد استان برشمرد و افزود: همۀ نهادها و دستگاه‌ها باید ظرفیت‌ خود را برای توانمندسازی و حمایت از مستعدان‌برتر بکار گیرند تا این افراد نیز به مرحلۀ اثرگذاری مطلوب و مثبت برسند.

اصفهانی با اشاره به فرمایش مقام‌معظم‌رهبری مبنی بر ضرورت سپردن مدیریت تحولات کشور به دست نخبگان، اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان، نهادی تسهیلگر است که بسیاری از برنامه‌های خود را در تعامل با دیگر دستگاه‌ها و نهادهای موجود اجرایی می‌کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به سند راهبردی کشور در امور نخبگان، تصریح کرد: تمام دستگاه‌های کشور باید برای حفظ و بهره‌برداری از نیروی‌انسانی نخبه همکاری لازم را با بنیاد ملی نخبگان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: نخبگان و استعدادهای‌برتر استان آمادگی دارند ایده‌ها و طرح‌های خود را در زمینۀ بهبود نظم، امنیت و ترافیک شهری، برای عملیاتی‌شدن، ارائه دهند.

در بخش دیگری از این نشست، سرهنگ محمدی؛ رئیس‌ پلیس‌راه استان گیلان ضمن تقدیر از برنامه‌های بنیاد نخبگان استان در پرداختن به مسائل و مشکلات اجتماعی، با ارائه آماری از حوادث رانندگی در گیلان، بر لزوم ورود نخبگان واستعدادهای‌برتر برای کاهش آمار تصادفات و حوادث ناشی از تصادفات تأکید کرد.

در این نشست، مسئولان نیروی‌انتظامی، نخبگان و استعدادهای‌برتر به بیان دیدگاه‌های خود در مورد چالش‌ها، راهکارهای لازم در خصوص نظم و امنیت و ترافیک شهری پرداختند.

لازم به ذکر است، جلب مشارکت اجتماع نخبگانی بومی و بهره‌مندی از ایده‌ها و نظرات آنان در تصمیم‌سازی‌های شهری، کمک به حرکت مستعدان‌برتر در مسیر نخبگی و تبادل اطلاعات و تجارب از مهمترین اهداف نشست هم‌اندیشی نخبگان و استعدادهای‌برتر استان گیلان و فرماندهان نیروی‌انتظامی استان بود.

 

تاریخ انتشار : 1396/09/05
کد : 75137
تعداد بازدید: 1094