شنبه 29 شهریور 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی گیلان با نیروی‌انتظامی استان مطرح شد
لزوم برقراری ارتباط موثر میان اجتماع نخبگانی و نهادهای درون‌استانی

نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی گیلان و فرماندهان نیروی‌انتظامی استان با رویکرد «شهروند خلاق- شهروند مسئول، نظم، امنیت و ترافیک شهر» برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی نخبگان و استعدادهای‌برتر استان گیلان و فرماندهان نیروی‌انتظامی استان با رویکرد «شهروند خلاق- شهروند مسئول، نظم، امنیت و ترافیک شهر» در رشت برگزار شد.

در این نشست، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به نقش مهم نیروی‌انتظامی در برقراری آسایش، رفاه و امنیت، جامعه گفت: این نهاد چه در امنیت اجتماعی و چه در نظم و ترافیک شهری خدمات بسیار خوبی به شهرواندان ارائه می‌کند.

وی با اشاره به لزوم برقراری ارتباط میان اجتماع نخبگانی و نهادهای درون‌استانی، حضور نخبگان بومی را یکی از مزیت‌های منحصربفرد استان برشمرد و افزود: همۀ نهادها و دستگاه‌ها باید ظرفیت‌ خود را برای توانمندسازی و حمایت از مستعدان‌برتر بکار گیرند تا این افراد نیز به مرحلۀ اثرگذاری مطلوب و مثبت برسند.

اصفهانی با اشاره به فرمایش مقام‌معظم‌رهبری مبنی بر ضرورت سپردن مدیریت تحولات کشور به دست نخبگان، اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان، نهادی تسهیلگر است که بسیاری از برنامه‌های خود را در تعامل با دیگر دستگاه‌ها و نهادهای موجود اجرایی می‌کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به سند راهبردی کشور در امور نخبگان، تصریح کرد: تمام دستگاه‌های کشور باید برای حفظ و بهره‌برداری از نیروی‌انسانی نخبه همکاری لازم را با بنیاد ملی نخبگان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: نخبگان و استعدادهای‌برتر استان آمادگی دارند ایده‌ها و طرح‌های خود را در زمینۀ بهبود نظم، امنیت و ترافیک شهری، برای عملیاتی‌شدن، ارائه دهند.

در بخش دیگری از این نشست، سرهنگ محمدی؛ رئیس‌ پلیس‌راه استان گیلان ضمن تقدیر از برنامه‌های بنیاد نخبگان استان در پرداختن به مسائل و مشکلات اجتماعی، با ارائه آماری از حوادث رانندگی در گیلان، بر لزوم ورود نخبگان واستعدادهای‌برتر برای کاهش آمار تصادفات و حوادث ناشی از تصادفات تأکید کرد.

در این نشست، مسئولان نیروی‌انتظامی، نخبگان و استعدادهای‌برتر به بیان دیدگاه‌های خود در مورد چالش‌ها، راهکارهای لازم در خصوص نظم و امنیت و ترافیک شهری پرداختند.

لازم به ذکر است، جلب مشارکت اجتماع نخبگانی بومی و بهره‌مندی از ایده‌ها و نظرات آنان در تصمیم‌سازی‌های شهری، کمک به حرکت مستعدان‌برتر در مسیر نخبگی و تبادل اطلاعات و تجارب از مهمترین اهداف نشست هم‌اندیشی نخبگان و استعدادهای‌برتر استان گیلان و فرماندهان نیروی‌انتظامی استان بود.

 

تاریخ انتشار : 1396/09/05
کد : 75137
تعداد بازدید: 634

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601