برگزاری دورۀ مبانی اندیشه اسلامی در مازندران

دومین دوره از سلسله دوره‌های مبانی اندیشه اسلامی با موضوع خدا شناسی به همت بنیاد نخبگان استان مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دومین دوره از سلسله دوره‌های مبانی اندیشه اسلامی با موضوع خداشناسی با حضور جمعی از نخبگان، سرآمدان و مستعدان‌برتر بومی به همت بنیاد نخبگان استان مازندران برگزار شد.

در این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی مصباح؛ مدرس ضمن اشاره به اثرات مثبت برگزاری این دوره، به معرفی کتاب‌های دوره پرداخت و گفت: کتاب‌های این دوره با هدف بیان مبانی فلسفی لازم برای مباحث خداشناسی با زبان ساده و در عین‌حال، کاملاً استدلالی تدوین شده‌اند که بتوانند اساس اعتقادات دینی را اثبات کرده و شبهات مربوط را به صورتی مناسب پاسخ دهند.  

وی افزود: دومین دوره مبانی اندیشه اسلامی مشتمل بر دو بخش است که بخش اول، شامل برخی مباحث عام فلسفی مانند مواد ثلاث و علت‌و‌معلول که تلاش شده است تنها در حد مورد نیاز برای تأمین اهداف مدنظر به آنها پرداخت شود و بخش دوم، خداشناسی استدلالی مورد بحث است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصباح در پایان گفت: در این بخش اصول فلسفی اثبات شده در بخش نخست توسط کتاب‌های دوره عملاً به کار گرفته می‌شود و وجود خداوند و توحید ذاتی، صفاتی و افعالی اثبات می‌شود و علاوه بر آن مبحث جبر و اختیار و هدف آفرینش نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

تاریخ انتشار : 1396/09/05
کد : 75135
تعداد بازدید: 925