با رویکرد صادرات تولیدات/
ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی اسلامی در یزد برگزار شد

مشاور معاون علمی وفناوری رییس جمهوری گفت: قصد داریم تا صادرکننده محتوای دیجیتال باشیم و در این راه از ظرفیت‌های بومی هر استان استفاده خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، در رابطه با ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی  اسلامی یزد گفت: در این رویدادها تاکید ویژه بر تولید محتوای دیجیتال اسلامی است تا بتوانیم از این فناوری در جهت تولید سامانه های بزرگ دیجیتال برای جامعه مسلمانان جهان استفاده کنیم.  جامعه ای که قرابت بسیار زیادی با کشور ما داشته و در صورت تولید محتوای دیجیتال فاخر، ارزشمند و استاندارد، امکان ارزآوری خوبی وجود خواهد داشت.

وی توضیح داد: رویداد یزد برای اولین بار با حضور سه گروه از جامعه هدف برگزار شد. گروه اول دانشجویان و اساتید دانشگاه، گروه دوم روحانیون و طلاب حوزه های علمیه و گروه سوم دانش آموزان توانمند شهر یزد بمدت دو روز رقابت کارآفرینانه خود را در جهت تولید محتوای دیجیتال فرهنگی اسلامی بعمل آوردند. حضور این سه گروه در یک رویداد و با استانداردهای بالا، یکی از نکات ارزشمند و قابل ذکر رویداد یزد بود.  در مجموع 37 تیم از افراد صاحب ایده در زمینه سرویس های فرهنگی اسلامی پس از گذراندن مراحل داوری اولیه و غربالگری و کلاسهای آموزشی، وارد رقابت تولید محتوای دیجیتال شدند.

بذر آینده پژوهشی و توسعه فرهنگ کسب و کار در دانش آموزان ایجاد می‌شود

دبیرستاد توسعه فرهنگ علم فناوری واقتصاددانش بنیان، شناسایی و جذب کارآفرینان بالقوه و نوپا در مراکز دانشگاهی و حوزوی و ایجاد بذر آینده پژوهشی و توسعه فرهنگ کسب و کار در دانش آموزان را از اهداف این رویداد برشمرد و گفت: توسعه فضای تعامل و همفکری بین اساتید و دانشجویان، حوزویان و اساتید توانمند حوزه، خلاقیت و ایده پردازی با رویکرد بازار، هدایت و حمایت از ایده ها به جهت تجاری‌سازی آن ها و ایجاد تسهیلات لازم برای ادامة فعالیت، فراهم آوردن بستر ارتباط بین نهادهای صنعتی و دانشگاهی، بسترسازی توسعه فناوری های بازار محور در دانشگاه با هدف حرکت سریع به سمت استقرار دانشگاه نسل سوم، آموزش مبانی تولید محتوای دیجیتال فاخر و حمایت از تولیدکنندگان محتوا از جمله اهدافی است که در این رویداد دنبال شد.

تیم های برگزیده در  «زیست بوم تولید محتوای دیجیتال ابرزندگی» پذیرش می‌‌شوند

کرمی با بیان این‌که در پایان ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی اسلامی یزد، ایده ها و طرح های تیم های شرکت کننده توسط داوران بررسی شد و برگزیدگان انتخاب شدند، گفت: تیم های برگزیده برای تجاری سازی محصولات و ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای در شتابدهنده ای که توسط «زیست بوم تولید محتوای دیجیتال ابرزندگی» که با مشارکت بنیاد نخبگان یزد، اداره کل فناوری اطلاعات و همکاری دانشگاه پیام نور راه‌اندازی شده است، مورد پذیرش قرار می گیرند.

معاونت علمی در توسعه محتوای دیجیتال، رویکرد صادرات دارد

مشاور معاون علمی وفناوری ریس جمهوری افزود: جمعیت مسلمان جهان اسلام و قرابت های فرهنگی اجتماعی ما با ایشان فرصت بسیار ارزشمندی است که ضمن نزدیکی بیشتر کشورهای اسلامی در بستر فناوری، می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال و تولید دانش بنیان شده و زمینه ساز ارزآوری از بستر محتوا و فناوری دیجیتال باشد و در این راستا معاونت علمی نیز با همکاری شرکت های دانش بنیان عزم جدی در توسعه محتوای دیجیتال با رویکرد صادرات دارد.

ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی اسلامی با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در دوم و سوم آذر ماه سال جاری در ادامه برگزاری رویدادهای استانی برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1396/09/04
کد : 75128
تعداد بازدید: 867