رئیس بنیاد نخبگان استان فارس:
تجهیز پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی یک ضرورت است

شریف با اشاره به ضرورت تجهیز پژوهش‌سراهای دانش آموزی گفت: با همکاری مجمع خیران استان برنامه‌هایی برای تجهیز پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سفر درون‌استانی بنیاد نخبگان استان فارس با هدف تمرکززدایی از امکانات و اشاعۀ فرهنگ نخبگانی در سطح جامعه با سفر به 5 شهرستان، انجام شد.

در این سفر دو روزه که به شهرستان‌‌های خرامه، ارسنجان، پاسارگاد، خرم‌بید و بوانات انجام شد، رئیس بنیاد نخبگان استان فارس و همراهان، با ائمه‌جمعه، فرمانداران، مسئولان مراکز آموزش‌عالی، شهرداران، مدیران آموزش‌و‌پرورش و دیگر مسئولان شهرستان‌‌‌ها دیدار و گفت‌وگو کردند.

بررسی وضعیت پژوهش ‌‌سراهای دانش‌آموزی شهرستان‌های مذکور یکی از مهمترین اهداف این سفر بود و در همین راستا بازدید از پژوهش‌‌‌سراهای شهرستان‌های خرامه، ارسنجان، پاسارگاد و خرم‌بید انجام شد و فعالیت‌‌‌ها، برنامه‌‌‌ها، امکانات و کمبودهای این پژوهش‌‌‌سراها مورد بررسی قرار گرفت.

در حاشیۀ این سفر، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس، گفت: بنیاد استان از سال 1394 با هدف تمرکززدایی فعالیت‌‌‌های خود، ارتباط با شهرستان‌‌‌های استان را در دستور کار خود قرار داده و در این برنامه سعی دارد از طریق ارتباط با مراکز علمی، پژوهشی و آموزش شهرستان‌‌‌ها نسبت به شناسایی افراد مستعد و گروه‌‌های نخبگانی و اجرای برنامه‌های مختلف در راستای توانمندسازی آنان اقدام کند.

وی افزود: تاکنون به 22 شهرستان و بخش استان سفر انجام شده و برنامه‌‌‌های متنوعی از جمله مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی، تورهای نوآوری و کسب‌و‌کار، اردوهای جهادی سلامت و نشست معرفی بنیاد در مراکز آموزش‌عالی برگزار شده است و در ادامه برای سایر شهرستان‌های متقاضی برگزار خواهد شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس تصریح کرد: با حمایت فرماندار و دیگر مسؤولان شهرستان‌ها، این بنیاد در سال 96 آمادگی اجرای برنامه‌های مذکور را دارد و علاوه بر آن با توجه به بازدید انجام شده از پژوهش‌سراهای شهرستان‌های مذکور، این بنیاد در آینده‌ای نزدیک، جمعی از نخبگان و استعدادهای‌برتر متخصص در زمینه‌های مختلف را برای همفکری و ارائه مشاوره‌های لازم با هدف فعال‌سازی و رفع مشکلات و کمبودهای پژوهش‌سراها به این شهرستان‌ها در قالب «اردوی جهادی پژوهش یاران» اعزام خواهد کرد.

شریف با اشاره به ضرورت تجهیز پژوهسراهای دانش آموزی گفت: با همکاری مجمع خیران نیز برنامه‌هایی برای تجهیز پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در نظر گرفته شده است.

 

تاریخ انتشار : 1396/08/30
کد : 75109
تعداد بازدید: 1103