رئیس بنیاد نخبگان لرستان:
پویایی برنامه‌های استانی در گرو تکیه بر مزیت‌های بومی است

امیری گفت: برنامه‌ریزی برای داشتن استانی پویا که متکی بر داشته‌های خود باشد، باید محور فعالیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای علمی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور شناسایی، تشویق و معرفی شایستگی‌ها و توانمندی‌های ایده‌پردازان در جامعه و حفظ مالکیت معنوی آنان و به منظور ترویج فرهنگ نوآوری و تقویت خودباوری در توسعۀ فناوری به‌ویژه فناوری‌های نوین، جشنواره ایده‌های برتر استانی با هدف «شناسایی ایده‌های برتر، ترویج گفتمان کارآفرینی و زمینه‌سازی برای برگزاری رویدادهای استارتاپی در لرستان» برگزار می شود.

حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان لرستان در همین خصوص، توسعۀ فرهنگ کارآفرینی را رسالت مهم دستگاه‌های علمی و دانشگاهی استان برای دوری از اقتصاد نفتی دانست و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای داشتن استانی پویا که متکی بر داشته‌های خود باشد، باید محور فعالیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای علمی قرار گیرد.

وی یکی از زمینه‌های ایجاد پویایی علمی را برگزاری جشنواره‌ها ایده‌پردازی، استارتاپ‌ها برشمرد و افزود: بنیادهای نخبگان استان با توجه به رسالت خود یکی از بهترین محل‌ها برای ترویج توسعۀ کارآفرینی است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان رشد اکوسیستم استارتاپی را اقتضای اقتصاد فعلی کشور قلمداد کرد و ادامه داد: برای دومین سال متوالی، برگزاری دو استارتاپ‌ویکند در دستورکار بنیاد نخبگان استان قرار گرفت که هر دو با کیفیت قابل‌قبولی اجرا شد.

وی در پایان یادآور شد: متقاضیان شرکت در جشنواره ایده‌های برتر تا یکم آذرماه می‌توانند آثار خود را به دبیرخانۀ این جشنواره ارسال کنند تا پس از داوری اولیه، نفرات برگزیده انتخاب و معرفی و درگام بعد حمایت شوند.

تاریخ انتشار : 1396/08/30
کد : 75107
تعداد بازدید: 1040