کتابخانۀ استاد محقق میزبان مستعدان برتر تهرانی می‌شود

برنامه بازدید از کتابخانۀ استاد دکتر مهدی محقق؛ برگزیدۀ جایزه علامه طباطبایی به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان تهران در ادامۀ اجرای برنامه‌های فرهنگی، بازدید از کتابخانۀ شخصی استاد دکتر مهدی محقق؛ یکی از نخبگان علمی و فرهنگی کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

استاد دکتر مهدی محقق؛ برگزیده جایزه علامه طباطبایی (متولد ۱۳۰۸) نویسنده، علامه، ادیب، فقیه، مجتهد، نسخه پژوه و پژوهشگر تاریخ پزشکی اسلامی، مصحح و شارح کتب ادبی و فلسفی و فقهی و استاد دانشگاه تهران است. وی دارای مدرک دکتری الهیات و معارف اسلامی و دکتری زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران و بنیانگذار دائرةالمعارف تشیع و رئیس هیئت‌مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مدیر مؤسسه مطالعات اسلامی دانشگاه تهران-دانشگاه مک‌گیل و همچنین عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.

یکصد‌وسی ترجمه از فارسی به عربی، بیش از سی‌و‌پنج مقاله انگلیسی و بالغ بر هشتاد تألیف، ترجمه، تصحیح و مقاله تنها بخشی از فعالیت های دکتر محقق به شمار می رود.

لازم به ذکر است، بازدید از کتابخانۀ شخصی استاد دکتر مهدی محقق و دیدار و گفت‌وگو با وی، بیست‌وششم آذرماه برگزار می‌شود. همچنین مراسم نکوداشت مقام علمی و فرهنگی این استاد برجسته، دوازدهم دی‌ماه در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار خواهد شد.

متقاضیان می‌توانند برای حضور در این برنامه با سامانۀ
bazdid.bmn.ir مراجعه کنند.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/08/24
کد : 75079
تعداد بازدید: 915